Luminor pasirašė sutartį su Lietuvos banku dėl plėtojamos bankų sąskaitos ir telefonų numerių susiejimo sistemos naudojimo. Ši sistema atveria kelią paprastesniems ir greitesniems mokėjimams tarp skirtingų bankų – norint pervesti lėšų pakaks žinoti gavėjo telefono numerį.

„Esame įsitikinę, kad mokėjimai telefonu yra vienas iš pagrindinių ateities mokėjimo būdų, tad manome, kad toks susitarimas su centriniu banku ir prisijungimas prie jų plėtojamos CentroLink sistemos yra vienas iš mūsų pažado klientams - kurti skaitmeninį vietos banką – dalis, - sako Luminor Kasdieninių paslaugų vadovas Jevgenijs Kazanins. – Mums labai svarbu dalyvauti mokėjimų supaprastinimo procesuose, ir pasiūlyti savo klientams greitas, patogias ir lengvai prieinamas paslaugas. Kaip tik šiuo metu intensyviai dirbame prie naujos kartos elektroninių banko kanalų, tad paprastesni mokėjimai bus svarbi jų dalis. Taip pat naujos bankininkystės sprendimuose bus daugiau automatizacijos, išmanumo, nemaža dalis sprendimų bus pagrįsti duomenų naudojimu, kuriuos apdoros dirbtinio intelekto sistemos“. 

„Šiuolaikiniai mokėjimai kone masiškai migruoja į mobilųjį telefoną – būtent telefono aparatas daugeliui iš mūsų jau netolimoje ateityje pakeis įprastą piniginę. Plėtodami Lietuvos banko mokėjimo sistemą „Centrolink“ ir su ja susijusią infrastruktūrą, siekiame, kad ir mūsų šalyje kuo daugiau vartotojų turėtų galimybę telefonu atsiskaityti patogiai ir greitai už mažiausią įmanomą kainą,“ – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Pasak Lietuvos banko informacijos, „Centrolink“ sistemoje per 2018 m. pirmąjį pusmetį atlikta 8,625 mln. operacijų, t. y. 52 proc. daugiau nei pernai atitinkamu metu. Nagrinėjamu laikotarpiu atliktų operacijų vertė išaugo 34 proc. – iki 23,5 mlrd. Eur. „Centrolink“ paslaugomis naudojasi keliasdešimt mokėjimo paslaugų teikėjų – bankų, kredito unijų ir per Lietuvos banko infrastruktūrą prieigą turinčių šalies ir užsienio nebankinio sektoriaus dalyvių – mokėjimo ir el. pinigų įstaigų.

Taip pat „Luminor“ bankas dar pernai prisijungė prie momentinių mokėjimų memorandumo, kurį inicijavo Lietuvos bankas ir įsipareigojo pasiūlyti savo klientams momentinių mokėjimų paslaugą.