Kiek galėčiau pasiskolinti?

Paskolos suma gali siekti nuo 2000 iki 20000 Eur.

Ji priklauso nuo tavo finansinių galimybių – pajamų ir turimų įsipareigojimų. Tavo mėnesio pajamų, atėmus tavo ir (ar) tavo šeimos patiriamas ir būtinąsias išlaidas, turi užtekti norimai paskolos sumai grąžinti ir visiems paskolos mokesčiams sumokėti. Bendra mėnesio įmokų, mokamų už visus finansinius įsipareigojimus, suma neturėtų viršyti 40 proc. tavo ir (ar) tavo šeimos mėnesio pajamų (priklausomai nuo to, ar remiantis tik tavo, ar ir šeimos pajamomis, bus suteikta paskola).

Kokia bus palūkanų norma?

Paskolos palūkanų norma yra fiksuota, t. y. ji nesikeis visą tavo paskolos laikotarpį. Palūkanos nustatomos individualiai – jų dydis priklauso nuo tavo kredito istorijos, skolinimosi laikotarpio ar lojalumo bankui.

Bendros vartojimo paskolos kainos metinės normos apskaičiavimo pavyzdys.
Jei bankas suteiktų 5000 Eur vartojimo paskolą 5 metų laikotarpiui, tai bendra tavo mokama suma būtų 6309,16 Eur, mėnesio įmoka būtų 103,41 Eur, o bendra kredito kainos metinė norma būtų 10,26 %. Apskaičiuota taikant tokias prielaidas: metų palūkanų norma – 9 %, paskola grąžinama anuiteto būdu, sutarties sudarymo mokestis 50 Eur, minimalus banko paslaugų mokestis 0,90 Eur/mėn.

Kokį grąžinimo metodą pasirinkti?

Jei kiekvieną mėnesį paskolai grąžinti ir palūkanoms mokėti nori skirti vienodą pinigų sumą, pasirink anuitetinį paskolos grąžinimo būdą.
Jei nori paskolą grąžinti kuo greičiau ir kiekvieną mėnesį mokėti vis mažesnę palūkanų sumą, rinkis linijinį būdą – paskolos sumą grąžinsi vienodomis dalimis, o palūkanų suma laikui bėgant mažės. Grąžindamas šiuo būdu, galėsi pasirinkti paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo dieną – 6, 16 arba 26 mėnesio dieną.
Paskolą grąžinti pradėsi ne vėliau nei kitą kalendorinį mėnesį po paskolos sutarties pasirašymo dienos.

Kaip apsisaugoti nuo finansinių sunkumų netikėtumų atveju?

Rinkis vartojimo paskolą su draudimu „ERGO skėtis“, kurio teikėjas yra „ERGO Life Insurance SE“. Nelaimės atveju, negrąžintą paskolos dalį pagal draudimo sąlygas padengs draudimo bendrovė.

 Draudimo „ERGO skėtis“ sąlygos. 
 Privaloma informacija, kurią draudimo tarpininkas turi teikti klientams.

Kokiu kitu būdu galiu įsigyti automobilį?

Automobilį galite įsigyti su vartojimo paskola automobiliui arba lizingu.
Palyginkite.

  Paskola automobiliui Lizingas
Finansuojama suma Nuo 300 iki 20000 Eur Nuo 5000 Eur
Pradinė įmoka Nereikia Nuo 10 % (naujam automobiliui)
Nuo 15 % (naudotam automobiliui)
Laikotarpis Nuo 3 mėnesių iki 5 metų Iki 7 metų
Kasko Neprivalomas Privalomas