Slapukų naudojimo taisyklės

Informacija apie slapukų naudojimą

Čia ir toliau rasite informaciją apie „Luminor Bank“ AB (toliau – „Luminor“) slapukų naudojimą svetainėje www.luminor.lt ir kitose svetainėse, kurias tvarko „Luminor“, pvz., luminorgroup.com (toliau kiekvienas iš jų atskirai vadinamas interneto svetaine, o visi kartu – kaip interneto svetainės).

Kas yra slapukai ir kaip jie veikia?

Slapukai yra mažo dydžio failai, iš lankomų svetainių siunčiami į svetainės lankytojo įrenginį (pvz., kompiuterį arba mobilųjį telefoną). Slapukai saugomi interneto naršyklės bylų kataloge (pvz., "Internet Explorer", "Firefox") svetainės lankytojo įrenginio kietajame diske. Kitą kartą lankant tą pačią svetainę lankytojo interneto naršyklė nuskaito slapuką ir pateikia informaciją atgal į svetainę arba į slapuką įdiegusį elementą. Slapukai nekelia jokios grėsmės svetainės lankytojo kompiuteriui.

Kokius slapukus naudoja „Luminor“?

Siekiant pagerinti svetainės funkcionalumą ir palengvinti jos naudojimą, tinklalapiuose naudojami tokie slapukai:

  1. Sesijų slapukai: tai yra trumpalaikiai slapukai, kurie laikomi tol, kol svetainės lankytojas yra atsidaręs interneto naršyklę, nes užtikrina prieigą prie svetainės. Seansų slapukai primena svetainei, ką lankytojas pasirinko ankstesniame puslapyje, kad išvengtų pakartotinio informacijos įvedimo.
  2. Nuolatiniai slapukai: šie slapukai po apsilankymo „Luminor“ tinklalapyje yra išsaugomi kaip atsitiktinis skaičių derinys ir įrašomi lankytojo naudojamame įrenginyje. Jie atpažįsta svetainės lankytoją, kaip unikalų vartotoją, ir jam sugrįžus į svetainę, padeda atsiminti informaciją apie lankytoją ir jo anksčiau atliktas operacijas. Slapuko laikymo laikotarpis lankytojo įrenginyje priklauso nuo slapuko tipo.
  3. Stebėjimo slapukai: šiuos slapukus „Luminor“ naudoja svetainės peržiūrų statistikai.
  4. Trečiųjų šalių slapukai: „Luminor“ naudoja trečiųjų šalių, pvz., „Google“ slapukus, kad galėtų tvarkyti reklamas optimizuoti rinkodaros komunikaciją. Trečiųjų šalių reklamuotojai naudoja slapukus, kurie yra išsaugomi įrenginyje, siekiant įvertinti skelbimų efektyvumą ir individualizuoti reklaminių puslapių, rodomų svetainės lankytojui, turinį. Trečiųjų šalių reklamuotojų surinkta informacija gali apimti, pavyzdžiui, duomenis apie geografinę vietovę (gaunama iš IP adreso).

Kaip sumažinti slapukų išsaugojimą arba pašalinti slapukus iš savo įrenginio?

„Luminor“ naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių svetainės lankytojo duomenų ir jie negali būti naudojami svetainės lankytojo identifikavimo tikslams. Tačiau, jei svetainės lankytojas nori apriboti (neleisti) išsaugoti slapukus savo įrenginiuose arba ištrinti išsaugotus slapukus, tai gali būti atliekama naudojant interneto naršyklės nustatymus.

Informacijos keitimas

„Luminor“ bet kuriuo metu gali keisti šias slapukų naudojimo taisykles. Svetainės lankytojas turi reguliariai tikrinti šio puslapio turinį, kad susipažintų su bet kokiais slapukų taisyklių atnaujinimais ar pakeitimais.