Erkki Raasuke, „Luminor Bank“ tarybos pirmininkas

Erkki Raasuke, „Luminor Bank“ tarybos pirmininkas

“The Blackstone Group L.P.” – didžiausia privataus kapitalo fondų valdymo bendrovė – ir jos vadovaujamas konsorciumas perka vieno didžiausių trijose Baltijos šalyse veikiančio banko „Luminor“ 60 proc. akcijų paketą ir valdys banką kartu su dabartiniais akcininkais Nordea Bank AB (“Nordea”) ir DNB ASA (“DNB”). Sandorio vertė siekia 1 mlrd. Eur.

„Luminor“ buvo įkurtas 2017 metais, sujungus „Nordea“ ir DNB bankų veiklą Baltijos šalyse, o po sandorio tapo vienu didžiausių nepriklausomu finansinių paslaugų teikėju regione. Bankas užima 23 proc. Baltijos šalių paskolų rinkos, jo turtas viršija 15 mlrd. eurų. „Luminor“ dirba 3000 darbuotojų, bankas turi 64 klientų konsultavimo centrus trijose šalyse.

Po sandorio „Nordea“ ir DNB išlaikys atitinkamai po 20 proc. „Luminor“ akcijų ir toliau dalyvaus banko valdyme, suteikdami ilgalaikį finansavimą, ekspertinę pagalbą, taip pat turės savo atstovus „Luminor“ stebėtojų taryboje. „Blackstone” taip pat pasiekė išankstinį susitarimą įsigyti likusį 20 proc. akcijų paketą iš „Nordea“ per artimiausius keletą metų.

Tai yra didžiausias sandoris per pastarąjį dešimtmetį, kai privataus kapitalo fondų valdymo bendrovė įsigyja pagrindinį universalaus banko akcijų paketą ir antras didžiausias finansų bendrovės įsigijimas Baltijos šalyse nuo 1995 metų.

Pasak Nilso Melngailio, „Luminor group“ direktorių valdybos pirmininko, „Blackstone” neabejotinai taps puikiu „Luminor“ partneriu dėl ypač tvirtų ryšių finansinių paslaugų sektoriuje, be to, bendrovė turi sėkmingą ilgametę darbo patirtį skatinant verslo plėtrą.

„Luminor“ siekia tapti naujos kartos finansinių paslaugų teikėju, siūlydamas inovatyvius ir vietos rinkai pritaikytus sprendimus. „Blackstone” investavimo logika visiškai atitinka „Luminor“ strategiją, tad esame įsitikinę, kad naujo savininko parama padės mums greičiau pasiekti mūsų strateginį tikslą – tapti didžiausia nepriklausoma Baltijos šalių finansine grupe. Tai ypač didelės apimties investicija regione ir apskritai didžiausia privataus kapitalo fondo investicija Baltijos šalyse. Bendrovės sprendimas investuoti rodo, kad „Luminor“ eina teisinga kryptimi, be to, investicija yra akivaizdus labai aukšto pasitikėjimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekonomikos perspektyvomis įrodymas“, - teigė Nils Melngailis. „Luminor“ direktorių valdybos pirmininkas atkreipė dėmesį, kad ilguoju laikotarpiu „Luminor“ sieks tapti akcijų biržos sąrašuose esančia bendrove.


Nils Melngailis, „Luminor group“ direktorių valdybos pirmininkas

„Luminor Bank“ tarybos pirmininkas Erkki Raasuke užtikrino, kad kasdienis klientų aptarnavimas nesikeis, o naujo akcininko dalyvavimas banko veikloje neabejotinai prisidės prie kokybiškesnių pasiūlymų klientams bei suteiks papildomų impulsų paties banko komandos darbui. „Luminor“ yra nepriklausomas ir tvarus regiono bankas, užimantis reikšmingą visų trijų Baltijos šalių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – rinkos dalį. Su „Blackstone” parama galėsime stiprinti šią poziciją, investuoti į inovatyvius ir daug galimybių atveriančius technologinius sprendimus, kurie padės plėsti mūsų skaitmeninius pasiūlymus klientams ir aktyviau plėtoti jau turimus produktus ir paslaugas“, – teigė E. Raasuke.

„Luminor“ vadovas pridūrė, kad „Blackstone” garsėja sugebėjimu pritraukti talentingus ir verslius darbuotojus. Pasak jo, sujungus banko talentus su strateginio investuotojo tarptautine patirtimi bus galima užtikrinti aukščiausio lygio paslaugas klientams.

„Blackstone” generalinis direktorius Nadim El Gabbani teigė, kad tai puiki proga investuoti į puikų verslą veikiantį patrauklioje rinkoje. „Luminor“ vadovas Erkki Raasuke vadovauja ypač talentingai vadovų komandai, kurie turi daug patirties kuriant pasiūlymus klientams ir vertę akcininkams. Matome, kad „Luminor“ turi visas galimybes pirmauti rinkoje, kaip nepriklausomas finansinių paslaugų teikėjas. Mes labai džiaugiamės efektyviu bendradarbiavimu su DNB ir „Nordea“ vadovų komandomis ir nekantriai laukiame, kuomet galėsime pradėti dirbti kartu ir kurti sėkmingą „Luminor“ ateitį“, - sakė „Blackstone” generalinis direktorius.

Sandorį dar turi patvirtinti vietos priežiūros institucijos bei Europos centrinis bankas. Tikimasi, kad tai įvyks 2019 metų pirmojoje pusėje.

 

Apie „Luminor“

„Luminor“ buvo įsteigtas 2017 m. kaip nepriklausomas Baltijos šalyse veikiantis bankas, sujungiantis Šiaurės šalių bankininkystės žinias ir patirtį. Jo steigėjai – Skandinavijos bankai „Nordea“ ir DNB - apie savo planus sujungti veiklą Baltijos šalyse paskelbė 2016 m. vasarą. „Luminor“ paskolų portfelio vertė siekia 12 mlrd. eurų, banke laikoma klientų indėlių suma viršija 8 mlrd. eurų. „Luminor“ kapitalas siekia daugiau nei 1,7 mlrd. eurų.

Apie „Blackstone”

„Blackstone” yra viena iš didžiausių investicijų bendrovių pasaulyje. Įmonė siekia prisidėti prie teigiamos ekonomikos plėtros ir ilgalaikės naudos investuotojams, įmonėms, į kurias investuoja, ir bendruomenėms, kuriose veikia. „Blackstone” pritraukia išskirtinius žmones bei lankstų kapitalą, ir tokiu būdu padeda įmonėms išspręsti jų iššūkius. Įmonės valdomas turtas siekia 439 mlrd. JAV dol., o bendrovė investuoja į privačios nuosavybės, nekilnojamojo turto, viešosios skolos bei turto ir kitus globalius fondus.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!