Tvarumo siekių įgyvendinimas
Verslo aplinka keičiasi tiek dėl didėjančio ekstremalių meteorologinių reiškinių skaičiaus, tiek dėl besikeičiančių technologijų, reguliavimo sistemų ir klientų poreikių. Dėl galimos su klimatu susijusios rizikos mūsų klientai turi atlikti mažesnius ar didesnius savo veiklos ir verslo modelių pakeitimus. Žmonės turi keisti sau įprastą gyvenimo ar darbo būdą bei vartojimo įpročius. Jei neprisitaikys, jie gali patirti pajamų mažėjimą bei išlaidų didėjimą, o kai kurie galiausiai gali susidurti su egzistenciniais iššūkiais.
Mūsų tikslas – keliauti šiuo keliu kartu su savo klientais ir užtikrinti, kad tie, kuriems kyla didelė klimato, socialinė ar valdysenos rizika, turėtų planą ir strategiją savo atsparumui užtikrinti.
- Tvarumo politika: parengėme Tvarumo politiką, kuri užtikrina aplinkos, socialinių ar valdysenos (angl. Environmental, Social and Governance, – ESG) strateginių siekių įgyvendinimą.
- Išimčių sąrašas: Tvarumo politikoje esame apibrėžę išimčių sąrašą.
- Reikalavimai mūsų partneriams ir tiekėjams: į visas savo sutartis įtraukiame Trečiųjų šalių elgesio kodeksą, kuriame reikalaujama, kad trečiosios šalys turėtų rašytinę aplinkosaugos politiką ir aplinkosaugos vadybos sistemą (jei to reikalauja galiojantys teisės aktai, sistema turi atitikti trečiosios šalies veiklos dydį, pobūdį ir riziką). Reikalaujame, kad būtų įdiegta veiksminga sistema, skirta galimiems pavojams aplinkai nustatyti ir sumažinti.
- Perėjimas prie mažai anglies dioksido išskiriančių technologijų ekonomikos
Išmetamųjų teršalų kiekio matavimas: 2021 m. liepos 28 d. prisijungėme prie Anglies dioksido apskaitos bendrijos (PCAF) ir įdiegėme apskaitos standartą, skirtą mūsų finansuojamų projektų ir investicijų išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekiui apskaityti. Tikimės, kad 2022 m. I ketvirtį galėsime atskleisti savo išmetamųjų teršalų kiekį pagal 1 kategoriją (tiesioginė ŠESD emisija) 2 kategoriją (elektros energijos ir šildymo naudojimas) ir 3 kategoriją (įtaka išmetamųjų teršalų kiekiui, pavyzdžiui, tiekimo grandinės išmetamųjų teršalų kiekis, verslo kelionės, darbuotojų važinėjimas į darbą, mūsų finansuojamų projektų ir investicijų išmetamųjų teršalų kiekis).
ES taksonomija: mes diegiame ES taksonomijos ataskaitų teikimą, todėl atsižvelgdami į reguliavimo lūkesčius tikimės savo metinėse ataskaitose atskleisti ES taksonomijos reikalavimus atitinkantį portfelį.
Tvarus finansavimas: esame pasiryžę sukurti ekologiškų produktų portfelį, kuris padėtų pereiti prie mažai anglies dioksido išskiriančių technologijų ekonomikos. Šiuo metu siūlome paskolą gamtai draugiškai automobiliui, III pakopos pensijų fondą „Luminor tvari ateitis Index“ ir per mūsų „Luminor Investor“ platformą pasiekiamus biržoje prekiaujamus tvarius fondus (ETF), turinčius „Morning Star“ tvarumo reitingą. Kuriame tvaraus investavimo paslaugas ir produktus, kuriais remiame tvarią verslo plėtrą, taip pat skatiname būsto savininkus investuoti į būstus, kuriuose energija būtų naudojama efektyviai.
Rizikos aplinkai vertinimas: atliekame didelio masto projektų, darančių didelį poveikį aplinkai, ir klientų bendrą poveikio aplinkai ir socialinio poveikio vertinimą.
Sektorių strategijos: analizuojame pramonės segmentus, kuriuose mūsų klientams kyla didelė klimato ir (arba) socialinė rizika, ir rengiame konkrečių sektorių strategijas, nurodančias pagrindines rizikos rūšis ir jų mažinimo veiksmus, kurių, tikimasi, imsis mūsų klientai. Be to, bendradarbiaudami su partneriais rengiame seminarų ciklą, kad mūsų klientai įgytų su klimato rizika ir pereinamuoju laikotarpiu susijusių žinių.