Europos centrinis bankas (ECB) suteikė „Luminor“ bankui leidimą išleisti padengtas obligacijas (angl. Covered bonds). Tai yra pirmoji ECB suteikta tokia licencija Baltijos šalių bankui. ECB šį sprendimą priėmė atsižvelgęs į anksčiau atliktą Estijos finansų priežiūros tarnybos įvertinimą.

„Tai labai svarbus žingsnis mūsų bankui, nes mes siekiame susikurti nepriklausomo finansavimo struktūrą ir stiprinti banko stabilumą ir likvidumą. Tai taip pat labai svarbus žingsnis Baltijos šalių finansų rinkoms. Daugiau detalių apie planuojamas išleisti obligacijas planuojame pasidalinti kitais metais“, - ECB leidimą komentuoja Jonas Erikssonas, „Luminor“ finansų vadovas.
 
Įstatymų pakeitimai, susiję su padengtų obligacijų išleidimu, Estijoje įsigaliojo šių metų kovo mėn.
 
„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2019 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje turėjęs 16,8% indėlių ir 15,5% paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja per milijoną klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 18,7%, o akcininkų kapitalas sudaro 1,6 mlrd. Eur.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!