Luminor bankas išleido savo pirmąją obligacijų emisiją Estijoje. LHV pensijų fondų 35 milijonų eurų investicija ir Swedbank pensijų fondų 30 milijonų eurų investicija bus skirtos įprastinei veiklai vykdyti ir pakeis Luminor motininių bankų suteiktą finansavimą.

Luminor Bank AS, pradėjęs savo veiklą 2017 m. spalio 1 d., įėjo į Baltijos šalių kapitalo rinką jau pirmame savo veiklos ketvirtyje. Šiuo metu Luminor didžiąją savo veiklos dalį finansuoja mažmeninių ir verslo klientų indėliais ir finansavimu iš bankų akcininkų. Luminor ilgalaikė finansavimo strategija yra pritraukti daugiau klientų indėlių ir stabilų vidutinio ir ilgo laikotarpio finansavimą kapitalo rinkoje, kuris palaipsniui pakeistų likusį finansavimą iš akcininkų.

„Mums malonu pranešti apie mūsų pirmąją skolos vertybinių popierių emisiją išleistą tokiame ankstyvame Luminor kūrimosi etape. Bendradarbiavimas su LHV ir Swedbank pensijų fondų valdytojais buvo sklandus ir profesionalus. Mums tai yra daug žadanti pradžia ir mes ketiname tą daryti nuolat visose trijose Baltijos šalyse,” – pakomentavo Luminor Group AB vadovas Erkki Raasuke.

Investicija į Luminor obligacijas yra antras kartas, kai LHV šiais metais siūlo kapitalą vietiniams bankams. LHV pensijų fondų valdytojas Andres Viisemann pakomentavo: „Esame įsitikinę, kad ši investicija atneš naudos visiems dalyviams. Kartu mes kūrėme ilgesnės trukmės skolos finansinę priemonę, kuri yra tinkama bankams kreditavimo veiklai finansuoti. Tuo pačiu pensijų fondų klientai gauna didesnę grąžą nei trumpalaikio indėlio palūkanos. Manau, ši investicija yra mažas žingsnelis ilgame Estijos kapitalo rinkų plėtros procese.”

Pasak Swedbank Investeerimisfonid AS vadovo Kristjan Tamla, tai yra pirmas kartas, kai pensijų fondų jungtinio finansavimo pasiūlymas sėkmingai pasiteisina Estijoje.

„Skandinavijoje pensijų fondai dažnai bendrai finansuoja didesnius projektus, ir Luminor obligacijų emisija rodo, kad tokia praktika jau atsiranda ir čia. Be to, tai yra geras pavyzdys, kaip vietiniai investuotojai gali suteikti kapitalo bendrovei, kol ji dar nesulaukė užsienio investuotojų pripažinimo,” – sako Kristjan.

Daugiau informacijos:
Max Ehrengren
Iždo & ALM vadovas
+46 730 818960, Max.Ehrengren@luminorgroup.com


LHV Group yra didžiausia vietinė finansinių paslaugų grupė ir kapitalo finansuotoja Estijoje. Pagrindinės LHV Group dukterinė įmonės yra LHV Pank ir LHV Varahaldus. LHV turi virš 350 darbuotojų ir jos bankinėmis paslaugomis naudojasi daugiau nei 131 000 klientų. LHV valdomi pensijų fondai turi 178 000 klientų. LHV Varahaldus valdomų pensijų fondų apimtys siekė 1 063 milijardų eurų lapkričio pabaigoje. Estijos prekybos ir pramonės rūmų duomenimis LHV aktyvūs pensijų fondai yra didžiausi investuotojai į Estijos ekonomiką, kurių investicijos sudaro 82,65% visų investicijų (2017 m. 3 ketv.).

Swedbank Investeerimisfondid AS yra pirmoji ir didžiausia Estijoje turto valdymo bendrovė, įkurta 1994 m. ir užsiimanti ensijų fondų, investicinių fondų ir institucinių portfelių valdymu. 2017 m. lapkričio pabaigoje pensijų fondų valdomas turtas siekė 1,6 milijardų eurų.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!