Bankas „Luminor“ užbaigė 500 mln. eurų vertės, 5 metų termino padengtųjų obligacijų (covered bonds) emisijos platinimą. Sandoris, kuris įvyko gegužės 11 dieną, pagerins banko aktyvų struktūrą ir padės įgyvendinti „Luminor“ augimo strategiją.

Palle Nordahlis, „Luminor“ finansų direktorius:

„Mes didžiuojamės išplatinę jau antrąją padengtųjų obligacijų emisiją. Pirmoji labai sėkmingai buvo išplatinta 2020 metų kovą. Didelis investuotojų susidomėjimas demonstruoja tikėjimą banko finansine padėtimi ir Baltijos šalių ekonomikos perspektyvomis. Emisija leidžia jaustis patogiai siekiant padėti mūsų klientams ir auginti verslą banko namų rinkose – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“.

„Luminor“ komanda gegužės 10 dieną dalyvavo serijoje susitikimų su Europos investuotojais ir, sulaukusi teigiamų vertinimų,  jau kitą dieną pradėjo emisijos platinimą. Per trumpą laiką skolos vertybinių popierių paklausa gerokai viršijo pasiūlą, kai savo pasiūlymus pateikė daugiau nei 30 Europos investuotojų. Emisijos dydis, kokybė ir diversifikuota rizika leido išplatinti vertybinių popierių už 1,688 proc. metines palūkanas. Kiek mažiau nei trečdalį vertybinių popierių įsigijo vokiškai kalbančių Europos šalių investuotojai, likusieji atiteko Šiaurės ir Baltijos šalių investuotojams.

Obligacijos, kurioms nustatytas Aa1 „Moody‘s“ reitingas, yra įtrauktos į Dublino biržos sąrašus. Vertybiniai popieriai išleisti pagal EMTN (euro medium term note) ir Padengtųjų obligacijų programą. Emisijos platintojas buvo „Luminor Markets“.

Apie „Luminor“:
„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos: Indrė Baltrušaitienė

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!