Baltijos šalių bankas „Luminor“ šiandien paskelbė trečiojo ketvirčio rezultatus, kurie rodo pagerėjusias banko skolinimo galimybes bei tvirtą žingsnį į priekį atskiriant banko IT sistemas nuo akcininkų sistemų.

Geresnes nei pernai skolinimo galimybes iliustruoja kintanti paskolų ir indėlių struktūra. Trečiojo ketvirčio pabaigoje paskolų ir indėlių santykis siekė 108,4%, kai pernai tuo pačiu metu šis santykis buvo 139,4%. Per metus indėlių portfelis banke padidėjo 16,7%. Kaip ir buvo planuota, trečiojo ketvirčio pelnas sumažėjo dėl vykdomų transformacijos projektų ir siekė 16,9 mln. Eur.

Ryškiausiu trečiojo ketvirčio įvykiu tapo užbaigtas 1 mlrd. Eur sandoris, kuriuo JAV investicijų bendrovės „Blackstone“ vadovaujamas investuotojų konsorciumas užbaigė 60% „Luminor“ akcijų įsigijimo sandorį. Tai viena didžiausių investicijų Baltijos šalių istorijoje.
 
„Luminor“ vadovas Erkki Raasuke teigia, kad praėjusį ketvirtį „Luminor“ padarė didelę pažangą atsijungdamas nuo patronuojančių bankų mokėjimo infrastruktūros ir informacinių sistemų. 

„Lietuvoje ir Latvijoje įgyvendinome pirmąjį klientų duomenų perkėlimo į vieningą sistemą etapą. Jo metu sėkmingai perkėlėme beveik 24% aktyvių klientų, kurie anksčiau naudojasi „Luminor|Nordea“ interneto banku, paslaugas ir dar labiau priartėjome prie tikslo – turėti nepriklausomą infrastruktūrą. Malonu pastebėti, kad turime tvirtą pagrindą po kojomis tęsti pertvarką kaip ir planuota, o „Blackstone“ yra idealus partneris didelės apimties pokyčiams“, – teigia „Luminor“ vadovas.

„Džiaugiamės, kad Lietuvoje reikšmingai prisidėjome prie Luminor indėlių portfelio augimo – indėlių portfelis Lietuvoje per metus išaugo 25 proc. Ir nors Lietuvoje išduotų paskolų portfelis per metus susitraukė 10 proc., šiuo metu skiriame daug dėmesio intensyvesniam naujų paskolų išdavimui, nes gerėjantis indėlių ir paskolų santykis leidžia mums aktyviau skolinti ir Lietuvos verslo įmonėms, ir privatiems klientams“, - rezultatus komentuoja „Luminor“ Lietuvos skyriaus vadovas Andrius Načajus. 

Trečio ketvirčio metu „Luminor“ pradėjo perkelti klientų duomenis iš „Luminor|Nordea“ sistemų į vieningą Luminor platformą, taip pat įgyvendino griežtėjančio ES reguliavimo nuostatas dėl klientų identifikavimo internetinėje bankininkystėje ir padėjo klientams pradėti naudotis kitais identifikavimo įrankiais vietoje iki tol galiojusių kodų kortelių. 

Neaudituotą Luminor 2019 m. trečiojo ketvirčio ataskaitą galite rasti čia.

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2019 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje turėjęs 16,8% indėlių ir 15,5% paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja per milijoną klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 18,7%, o akcininkų kapitalas sudaro 1,6 mlrd. Eur.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!