Mindaugas Pakalnis

Mindaugas Pakalnis

Kaip plėsis Vilniaus miestas? Kodėl lietuviai vis dar labiausiai investuoja į nekilnojamąjį turtą? Šiuos ir kitus klausimus Luminor banko organizuotame renginyje NT specialistams aptarė vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis ir Luminor banko ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Mindaugas Pakalnis nekilnojamojo turto atstovams pristatė miesto plėtros viziją iki 2030-ųjų metų. Šiuo metu vyksta miesto bendrojo plano svarstymas su visuomene, viešas pristatymas vyks gegužės 31 d., tad renginio dalyviai jau dabar galėjo pasidairyti po būsimus planus ir vizijas. „Siekiame sukurti konkurencingą šiuolaikišką miestą, kartu išsaugodami jo gamtos ir kultūros paveldo vertybes, savitą kraštovaizdį“,- sakė M.Pakalnis.

„Norime, kad daugiau gyventojų mėgautųsi gyvenimo miesto centre privalumais, artimoje aplinkoje  turėtų savo bendruomenės skverą, mokyklą ir vaikų darželį, kitą reikiamą infrastruktūrą, kad dažniau eitų pėsčiomis nei sėstų į automobilį. Miestą plėtosime toliau vystydami viešojo transporto sistemą, kuri ypač svarbi atokiau nuo centro gyvenantiems miestiečiams. Ypatingą dėmesį skirsime kompleksiniam sovietinės statybos miegamųjų rajonų atnaujinimui, kur tvarkysime bendrąsias rajonų erdves ir želdynus, bei  palaikysime ir skatinsime bendrijų iniciatyvą patiems rūpintis savo teritorija. Norime, kad šie rajonai vėl taptų patrauklūs jauniems žmonėms“.

Luminor vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas pastebėjo, kad lietuviai iki šiol labiausiai mėgsta investicijas į nekilnojamąjį turtą. Visgi, pagrindinės nekilnojamojo turto populiarumo priežastys yra menkas finansinis raštingumas bei įsitikinimas, jog investicijos į nekilnojamąjį turtą yra saugios. Visgi didelė lietuvių meilė šiai turto klasei gali atsisukti prieš juos pačius – ypač turint omenyje, kad pasaulinėje nekilnojamojo turto rinkoje entuziazmas blėsta, o spartaus kainų augimo periodas eina į pabaigą. Be to, Lietuvoje būsto įperkamumas nėra didelis, lyginant su Vakarų Europos šalimis, tad kainos Lietuvoje ilgainiui turėtų augti lėčiau nei darbo užmokestis. Nuomos kainos taip pat yra aukštos – ypač Vilniuje. Tad didelio potencialo augimui nematau, nes jau dabar vidutines pajamas uždirbantys gyventojai sunkiai teišgali susimokėti už būsto nuomą. Tad jaunimas neretai yra priverstas nuomotis būstą keliese ir tokiu būdu taupyti lėšų pradiniam įnašui.

Nekilnojamojo turto atstovų renginyje, vykusiame Luminor verslo centre „Quadrum“ susirinko apie 180 atstovų, kurie sužinojo apie Vilniaus miesto ateities planus, kurie yra siejami su gyventojų skaičiumi.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!