Keičiasi „Nordea Investment Funds S.A“ valdomų fondų pasiūlymas: ką reikėtų žinoti?

Ši informacija skirta tik „Luminor“ klientams, turintiems finansinių priemonių sąskaitą ir įsigijusiems „Nordea Investment Funds S.A.“ valdomų fondų vienetų.
Ką tai reiškia?

Supratome, kad galime sumažinti išlaidas ir mokesčius, kuriuos „Luminor“ klientai moka už „Nordea Investment Funds S.A“ investicinių fondų valdymą, todėl nusprendėme pradėti akcijų klasių keitimą, kuris leis klientams sumažinti sąnaudas, išlaikyti tą pačią investicijų dalį ir sutaupyti dar daugiau. 

Ar pokytis turės įtakos prekybai „Nordea“ investiciniais fondais?

Nuo kovo 31 d. pirkimo pavedimus priimsime tik naujai įregistruotuose C akcijų klasės „Nordea“ investiciniuose fonduose, visos P klasės akcijos bus konvertuotos į skirtas pardavimui. Nuo šios dienos pagrindinis mūsų pasiūlymas bus „Nordea Investment Funds S.A“ C klasės akcijos.  

Akcijų klasės keitimo dieną – balandžio 14 d. – bus ribojama prekyba P akcijų klasės investiciniais fondais.  

Perėjimo ciklo metu „Nordea Investment Funds S.A.“ investicinių fondų užsakymų automatinio išpirkimo funkcija bus sustabdyta, tačiau nuo balandžio 19 d. galėsite nurodyti bankui parduoti konvertuotus C akcijų klasės „Nordea“ investicinių fondų vienetus atsiųsdami prašymą per interneto banką. 

Kas nutiks užsakymui (‑ams), kurį (‑iuos) pateikiau prieš pasiūlymo keitimą?

Visi užsakymai, pateikti iki kovo 31 d. 14:00 val., bus vykdomi standartine tvarka.

Kaip aš matysiu, kad mano turimi vienetai pakeisti?

Sėkmingai pakeitus „Nordea Investment Funds S.A“ valdomus fondus į naujas C klasės akcijas, pakeitimą matysite savo finansinių priemonių portfelyje – seni P akcijų klasės fondų vienetai bus pakeisti naujais, su raidėmis BC arba BHC. Pavyzdžiui, jei turėjote „Global bond fund“ vienetų eurais, po keitimo matysite, kad turite „Global bond fund“ su žyma BC‑EUR. 

Kur galiu rasti visą fondų, kurie bus pakeisti, sąrašą?

Visą fondų, kurie bus įtraukti į akcijų klasės keitimą, sąrašą rasite čia. Mes taip pat parengėme investicinių fondų sąrašą, kurie nebus keičiami į naują akcijų klasę. Juos nuo kovo 31 d. bus galima tik parduoti. 

Ar pasikeitus akcijų klasei pasikeis mano turimų akcijų skaičius?

Taip, jūsų turimų fondų vienetų skaičius pasikeis, tačiau tai neturės įtakos nei jūsų investicijų vertei, nei investicijų įsigijimo vertei. Akcijų klasės keitimas yra techninis procesas, kurio metu P akcijų klasės fondų vienetai bus pakeisti C akcijų klasės fondų vienetais, o fondų valdytojai užtikrins, kad abiejų fondų rinkos vertė būtų ta pati.

Ar po akcijų klasės keitimo galėsiu pirkti ar parduoti „Nordea“ investicinius fondus?

Taip, po keitimo galėsite laisvai prekiauti visais „Nordea“ C akcijų klasės investiciniais fondais. 

Kur galiu rasti informaciją apie C akcijų klasės fondus?

Visas su C akcijų klase susijusias kainas ir fondo dokumentus skelbsime savo pagrindiniame puslapyje. Matysite C akcijų klasės GTV (grynosios turto vertės) pokyčius, mėnesio ataskaitas ir pagrindinės informacijos investuotojams dokumentus tokiu pačiu kaip ir P akcijų klasės formatu.