Fiksuotosios palūkanos

Fiksuotosios palūkanos

Šiuo metu „Luminor“ verslo klientams siūlo fiksuotąsias palūkanas:

  • Kredito linijoms (overdraftams), taip pat ilgalaikėms paskoloms (investicijoms ir apyvartinėms lėšoms)
  • ​​Kredito linijoms (overdraftams) palūkanų norma gali būti fiksuojama 1 metams, ilgalaikėms paskoloms – iki 5 metų
  • Palūkanų normos fiksavimas gali būti taikomas paskoloms, kredito linijoms bei overdraftams iki 3 mln. EUR
  • Didesniems įsipareigojimams „Luminor“ yra parengęs kitų pasiūlymų

Fiksuotosios palūkanos – galimybė valdyti verslo planų įgyvendinimą

Kiek mano įmonei kainuos paskola su fiksuotąja palūkanų norma, nustatyta visam paskolos laikotarpiui? Ar galiu nustatyti palūkanų normą kredito linijai?

Fiksuotosios palūkanos taikomos paskoloms, kredito linijoms ir kredito linijoms (overdraftams). Taikomos fiksuotosios palūkanų normos dydis priklausys nuo to, kokiam laikotarpiui ji bus nustatyta, koks bus paskolos grąžinimo grafikas, paskolos dydis ir pan. Jei norite gauti daugiau informacijos, susisiekite su jūsų įmonę konsultuojančiu „Luminor“ konsultantu arba finansų patarėju.

Kodėl fiksuotoji palūkanų norma yra didesnė nei kintamoji palūkanų norma?

Ilgalaikės palūkanos yra visada didesnės už trumpalaikes palūkanas. Šį skirtumą lemia keli faktoriai: trukmės premija, likvidumo premija ir draudimo dedamoji.

Ar galiu keisti fiksuotąją palūkanų normą į kintamąją palūkanų normą? Kokie mokesčiai taikomi?

Taip. Kreipkitės į banką sutarties galiojimo laikotarpiu ir paprašykite pakeisti fiksuotąją palūkanų normą į kintamąją palūkanų normą. Jei fiksuotoji palūkanų norma buvo nustatyta vieniems metams, palūkanų keitimo mokestis nebus taikomas, tik mokestis už sutarties sąlygų keitimą, kuris nurodytas Luminor kainyne. Jei fiksuotoji palūkanų norma buvo nustatyta ilgiau nei vieniems metams, šalia mokesčio už sutarties sąlygų keitimą, jums bus taikomas sutartyje nustatytas palūkanų keitimo mokestis, skaičiuojamas nuo negrąžintos paskolos sumos.

Ar galiu grąžinti paskolą anksčiau, jei jai taikoma fiksuotoji palūkanų norma? Kiek man tai kainuos?

Taip, paskolą (visą arba jos dalį) galite grąžinti anksčiau laiko. Tokiu atveju būtų taikomas išankstinio grąžinimo mokestis, kuris yra nurodytas jūsų kredito sutartyje ar Luminor kainyne. Jei fiksuotoji palūkanų norma buvo nustatyta 1 metams, papildomas palūkanų keitimo mokestis jums nebus taikomas. Jei fiksuotoji palūkanų norma buvo nustatyta ilgesniam nei 1 metų laikotarpiui, jums bus taikomas papildomas palūkanų keitimo mokestis, kuris skaičiuojamas nuo prieš terminą grąžinamos paskolos sumos. Mokestis bus nurodytas jūsų paskolos sutartyje.

„Luminor“ banke esu paėmęs investicinę paskolą su kintamąja palūkanų norma. Likęs paskolos grąžinimo terminas – 4 metai. Ar vis dar galima nustatyti fiksuotąją palūkanų normą? Ar galima ją nustatyti visam paskolos laikotarpiui?

Taip. Palūkanų normą galite fiksuoti visam likusiam paskolos laikotarpiui (4 metų arba trumpesniam laikotarpiui). Paskolų palūkanų normą galima fiksuoti ne ilgesniam nei 5 metai laikotarpiui.

Kredito linijų, kredito linijų (overdraftų) palūkanų normą galima fiksuoti laikotarpiui iki 1 metų.

Susisiekite su Luminor konsultantu arba registruokitės konsultacijai