Menas auginti vertę

Menas auginti vertę

Menas auginti vertę

  • Matilda Kalvaitytė „Miškas“, 2024
    Aliejus, drobė, 80x100 cm
  • „Youth Empowerment“ (liet. Jaunimo įgalinimui) prizo laimėtojas 2024 m. „Jaunojo tapytojo prizo“ konkurse
  • Šis kūrinys dalyvauja „Luminor“ Privačiosios bankininkystės organizuojamame aukcione. Jo metu galima įsigyti jaunojo tapytojo paveikslą, o visos gautos lėšos skirtos paremti nevyriausybinę organizaciją.
  • „Menas auginti vertę“ – tradicija tapusi „Luminor“ iniciatyva, kuria siekiame ne tik paremti meną, bet ir turtinti mūsų bendrą patirtį bei suteikti šiai paramai dar daugiau prasmės.

„Youth Empowerment“ prizo laimėtoją šiemet pirmąkart rinko „Luminor“ banko privačiosios bankininkystės klientai. Pasak „Luminor“ privačiosios bankininkystės Lietuvoje vadovo Tado Ratkevičiaus, šis pokytis ne tik stiprina bendruomeniškumo jausmą, bet ir praturtina klientų patirtį, susivienijant dėl kilnaus tikslo – paramos nevyriausybinei organizacijai. „Jaunojo tapytojo prizas“ konkurso iniciatorius Vilmantas Marcinkevičius pažymi, kad „Luminor“ banko ilgametė partnerystė reikšmingai prisideda prie jaunųjų talentų augimo ir projekto kokybės. O šių metų laimėtojos Matildos Kalvaitytės kūrinys „Miškas“ gražiai įprasmina ryšio tarp žmonių svarbą.

„Miškas“. Iš bakalauro baigiamųjų darbų ciklo „Ritualas”.

Apie paveikslą

Penkių kūrybinių darbų cikle nagrinėjau ritualinių šokių, kaip unikalios komunikacijos formos tarp dviejų – šiapusinio bei kitapusinio – pasaulių svarbą, taip pat ritualo svarbą siekiant pakeisti žmogui nepalankias sąlygas. Siekiau tapybine raiška atskleisti ypatingą ryšį tarp antgamtinių galių, žmonių bei abi puses apjungiančių apeigų.

Nors ritualinai šokiai mūsų protėviams buvo neatsiejama gyvenimo dalimi, šiais laikais nebėra taip dažnai praktikuojami…

Tapybos darbe „Miškas“ pavaizdavau moterų figūras, pūgos metu atliekančias savitą „ritualą“. Tačiau mano vaizduojamas ritualas - tai ne tik religinės apeigos, bet būdas užmegzti ryšius su mus supančia gamta, savo protėviais, su aplinkiniais žmonėmis. Ritualo metu galima bent trumpam pamiršti šurmulingą miesto gyvenimą, pajusti mus supančią visatos energiją ir pasidžiaugti gyvenimu.

Matilda Kalvaitytė „Miškas“, 2024

Šiuo darbu norėjau sureikšminti gamtą, praeitį, dvasias bei žmoniją jungiančius ryšius, antgamtinio pobūdžio energiją, kuri net ir sunkiausiu žmogaus gyvenimo metu gali suteikti jėgų, dvasingumo, ryžto.

Kūrinio autorė

Bet kuris žmogus, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar metų laiko, gali puoselėti ryšius su savo aplinka, protėvių dvasiomis. Tereikia tiesiog atsipalaiduoti ir pajusti: švelnų vėjo dvelksmą, medžių ir žolių šnaresį, šaltą snaigę, nukritusią ant žando ir jau baigiančią ištirpti…

Kūrinys

Apie „Jaunojo tapytojo prizas“ (YPP) konkursą

Jaunojo tapytojo prizas (YPP) – vienas reikšmingiausių meno renginių, skirtas Baltijos šalių jauniesiems menininkams, kuris skatina kūrybingumą ir naujų talentų atradimą. 2024 metų finalininkai atspindi ne tik meno tendencijų gausą, bet ir bendrą trišalę baltistišką dvasią. Jau 16-ąjį kartą pristatydami jaunuosius talentus, JTP (YPP) organizatoriai džiaugiasi matydami, kad tapyba sparčiai vystosi kaip dailės šaka, kartu išlikdama aktuali ir gyvybinga šiuolaikinio meno pasaulyje.