Rusija ir Rytų Europa priskiriamos prie kylančių rinkų grupės, tad šių šalių ekonomikos augimas ateityje turėtų būti spartesnis už išsivysčiusių Vakarų valstybių. Kylančios žaliavų kainos Rusiją veda į priekį, į priekį, taip pat pastebima nemaža atsigaunančios investicijų rinkos bei didėjančio vartojimo įtaka.
„Jeigu pasitvirtins prognozės, kad šiemet bankai suteiks apie 15 proc. daugiau kreditų, vartojimas ir investicijos taps svarbiausiais tolesnio augimo veiksniais. Kylančios žaliavų (ypač energijos) kainos taip pat naudingos Rusijos ekonomikai. Prognozuojame, kad 2011 ir 2012 metais Rusijos ekonomikos plėtros tempai išaugs 5 proc.“, - teigia „Nordea Bank Lietuva“ Taupymo ir investavimo produktų vadovas Modestas Plakys.
Kai tik Rusijos ir Rytų Europos valstybių akcijų prekyba tapo atvira ir skaidri, jas iš karto pamėgo užsienio investuotojai. Per pastaruosius du dešimtmečius institucijos ir privatūs investuotojai noriai įtraukdavo šio regiono bendrovių akcijas į savo investicijų portfelius. Nepaisant to, šios akcijos vis dar santykinai pigios.
Rytų Europos šalys irgi sėkmingai grįžta į ekonominio augimo kelią. Vienas iš svarbiausių šio proceso veiksnių yra privatusis sektorius, tiksliau – namų ūkiai. Šio regiono valstybės yra gerokai pranašesnės dėl pigesnės darbo jėgos ir ranka pasiekiamos Vakarų Europos rinkos, pasižyminčios didele perkamąja galia. Todėl nestebina tai, kad į Rytų Europą plūsta užsienio investicijos ir perkeliama gamyba.
„Susietos obligacijos „Rusija ir Rytų Europa“ – tai geras būdas investuoti šio regiono akcijų rinkose. Vertėtų nepamiršti, kad didelis pelningumo potencialas paprastai būna susijęs su didesne nei vidutinė rizika. Pasirinkus susietąsias obligacijas, suteikiama nominaliojo kapitalo apsauga, būtent dėl šios priežasties tai yra protingas pasirinkimas“, - sako M. Plakys.
Susietos obligacijos „Basic“ ir „Extra“
Banko „Nordea“ išleidžiamų susietų obligacijų „Rusija ir Rytų Europa“ trukmė – apie 5 metai. Svarbu pabrėžti, kad pelnas gali svyruoti, o praeities rezultatai negarantuoja teigiamų rezultatų ateityje.
„Basic“ obligacijos labiau tinka atsargiems investuotojams, kadangi jiems suteikiama kapitalo apsauga - užtikrinama, kad bus atgauta nominali obligacijų vertė, arba investuota suma, net jei obligacijų išpirkimo dieną vertė bus nukritusi. Jų pajamingumas termino pabaigoje sudarys 90 proc. nuo akcijų krepšelio vertės padidėjimo pagal emisijos sąlygas.
„Extra“ obligacijos yra tinkamos riziką toleruojantiems ir didesnės grąžos siekiantiems investuotojams. Šios obligacijos tinkamos riziką toleruojantiems ir didesnės grąžos siekiantiems investuotojams. Jų pajamingumas termino pabaigoje sudarys 165 proc. nuo akcijų krepšelio vertės padidėjimo pagal emisijos sąlygas. Obligacijų išpirkimo dieną emitentas bet kuriuo atveju grąžins nominalųjį kapitalą ir, jei bus, išmokės prieaugį. Susietos obligacijos yra be garantijos, todėl investicijai priskiriama banko „Nordea“ mokumo rizika. „Nordea“ banko kredito reitingas yra Aa2 („Moody´s“) arba AA- („Standard & Poor’s“).
Investuotojas gali prarasti visą nominaliąją vertę viršijančią sumą ar jos dalį („Extra“ obligacijų atveju – apie 10 proc.). Investuotojas gali parduoti indeksuotas obligacijas prieš terminą. Įprastomis rinkos sąlygomis „Nordea“ skelbia obligacijų kainą antrinėje rinkoje visomis dienomis, kai dirba Suomijos bankai. Ši kaina gali būti didesnė arba mažesnė už obligacijų nominaliąją vertę.
Išsamiau apie šias obligacijas, jų riziką ir galimas palūkanas skaitykite čia.
Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!