Sparčiai plintant internetinei prekybai, pastaruoju metu visame pasaulyje daugėja piktavalių, kurie bando pasinaudoti pirkėjų mokėjimo kortelių duomenimis. Siekiant užtikrinti saugesnį atsikaitymą internetu, nuo š. m. gruodžio 2 d. bankas „Nordea“ dalyvauja „Saugaus atsiskaitymo internetu“ (angl. „MasterCard SecureCode“) programoje, kurios tikslas – apsaugoti kortelių turėtojų lėšas nuo neteisėtų atsiskaitymų internete.

Nuo šiol, atsiskaitydami „MasterCard SecureCode“ ženklu pažymėtose elektroninėse parduotuvėse už prekes ar paslaugas, turėsite papildomai patvirtinti operaciją, naudodamiesi savo „Nordea“ internetinės bankininkystės paslauga.

Kaip veikia „Saugaus atsiskaitymo internetu“ programa

  1. Įsigydami prekių ar paslaugų toje elektroninėje parduotuvėje, kuri dalyvauja programoje „MasterCard SecureCode“, kaip ir įprastai turėsite suvesti kortelės numerį ir kitą reikalingą informaciją.
  2. Suvedus kortelės duomenis puslapyje, toliau būsite nukreipti į „Nordea“ saugių atsiskaitymų puslapį.
  3. Jame reikės suvesti „Nordea“ internetinės bankininkystės identifikavimo kodus ir patvirtinti  duomenis.
  4. Pardavėjo puslapyje baigsite pirkimo operaciją.

Papildomų kortelių turėtojai, atsiskaitydami parduotuvėse pažymėtose „MasterCard SecureCode“ ženklu, turės patvirtinti tapatybę savo internetinės bankininkystės paskyroje. Asmenys, turintys šias korteles, bet neturintys internetinės bankininkystės paslaugos ir planuojantys atsiskaityti minėtose internetinėse parduotuvėse, raginami kreiptis į artimiausią „Nordea“ poskyrį dėl paslaugos suteikimo. Kitu atveju jie operacijų atlikti negalės.

Programoje „MasterCard SecureCode“ dalyvaus visos privačios banko „Nordea“ kortelės:
„Maestro“, „IKI PREMIJA Maestro“, „BalticMiles MasterCard“, „MasterCard Xameleon“, „MasterCard Gold“, „MasterCard“ su beprocenčiu kreditu, „MasterCard“ kredito, „MasterCard“ vartojimo kredito, „Nordea“ Auksinė kortelė, „MasterCard Platinum“.

Parduotuvėse, kurios nėra programos „MasterCard SecureCode“ dalyvės, atsiskaitymai bus vykdomi įprasta tvarka, kaip ir iki šiol.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!