Reaguodamos į 2021 m. gegužės – rugpjūčio mėnesiais įvykdytus žmogaus teisių pažeidimus, Europos Sąjunga, Jungtinės Amerikos Valstijos ir kitos šalys įvedė net keletą sankcijų Baltarusijai.

Be to, kad sankcijos taikomos kai kuriems subjektams, taip pat pritaikytos ir sektorinės sankcijos, skirtos keliems Baltarusijos ekonomikos sektoriams.
 
Šios sankcijos draudžia arba riboja sandorius dėl dvejopo naudojimo prekių ir technologijų, naudojamų kariniams tikslams; technologijų ir programinės įrangos, skirtos stebėti ar perimti komunikaciją telefonu ar internetu; prekių, naudojamų tabako gaminiams gaminti; kalio chlorido ir naftos produktų.
 
Svarbu paminėti, kad ribojančios priemonės gali būti taikomos ir susijusioms paslaugoms, tokioms kaip transportavimas, techninė pagalba ir kt.
 
Be to, numatyta apriboti prieigą prie ES kapitalo rinkų ir uždrausti vykdyti sandorius su Baltarusijos vyriausybe, Baltarusijos viešosiomis įstaigomis, Baltarusijos agentūromis ir į sankcijų sąrašus įtrauktais bankais.
 
Kaip tai palies banko klientus?
 
Tam, kad užtikrintume šių apribojimų laikymąsi ir nustatytume, ar konkretiems sandoriams taikomos naujosios tikslinės ekonominės sankcijos, turėsime atidžiau vertinti „Luminor“ klientų atliekamas mokėjimų operacijas.
 
Tai reiškia, kad mums gali tekti užlaikyti kliento vykdomą operaciją ir paprašyti jo pateikti papildomus dokumentus, kurie padėtų nustatyti ar vykdomas mokėjimas yra susijęs su ES, JAV ar kitų institucijų priimtomis sankcijomis. Dėl šios priežasties mokėjimų vykdymas kartais gali užtrukti ilgiau.
 
Atsižvelgdami į banko vykdomą rizikos valdymo politiką ir bendrąsias paslaugų teikimo sąlygas, mes taip pat galime atsisakyti dalyvauti tam tikrame sandoryje, jeigu nustatysime galimo sankcijų pažeidimo ar jų vengimo riziką.
 
Kur galėčiau rasti daugiau informacijos?
 
Informaciją apie Baltarusijai taikomas sankcijų programas, įvestus draudimus ir apribojimus, taip pat sankcionuotų subjektų pavadinimus rasite čia:

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!