Andrius Načajus, „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas

Andrius Načajus, „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas

Didžiausios Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ už 42 mln. eurų Šakių rajone ties Žvirgždaičiais pradeda 6 vėjo jėgainių parko, kurio bendra galia sieks 30 MW, statybas.

Projektui įgyvendinti fondas investuoja 15 mln. eurų, dar 27 mln. eurų skolina bankas „Luminor“.

Projektą įgyvendina fondo kontroliuojama bendrovė „Žvirgždaičių energija“, planuojama, kad elektros energijos gamyba jėgainių parke bus pradėta kitų metų antrame ketvirtyje.

„Tai jau trečiasis „BaltCap“ finansuojamas vėjo energetikos projektas – kartu su partneriais užauginome ir 2016 metais pardavėme 42 MW bendros galios jėgainių parkus Lietuvoje ir Estijoje. Kitais metais Žvirgždaičių parke prasidėsianti tvarios elektros gamyba leis maždaug ketvirtadaliu padidinti mūsų fondo investicijų kuriamą metinį CO2 emisijų sutaupymo kiekį bei prisidės prie regiono energetinės nepriklausomybės įtvirtinimo“, – sakė „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Žvirgždaičiuose bus montuojamos 6 JAV koncerno „General Electric“ turbinos „GE Cypress“, kiekvienos jų galia 5,5 MW, jėgainės aukštis – 121 metras. Jėgaines pastatys „General Electric“ padalinys „GE Renewables“, elektros pastotę statys „Connecto Lietuva“, jėgainių pamatus – „Panevėžio statybos trestas“, o kelių infrastruktūra pasirūpins „Anykščių melioracija“.

„Luminor“ daug metų bendradarbiauja su „BaltCap“ ir mes labai vertiname tai, kad jų valdomų fondų investicijos vis dažniau kreipiamos į projektus, kuriuose tvarumas yra ne priedas, o idėjos stuburas ir būsimos sėkmės pagrindas. Tai visiškai atitinka „Luminor“ požiūrį į šiuolaikinio verslo vertybių sistemą. Dar daugiau – atsinaujinanti energetika įgauna itin didelę reikšmę visai Europai skubiai ieškant sprendimų Rusijos agresijos ir šios šalies izoliacijos akivaizdoje“, – pažymėjo „Luminor“ banko Lietuvos padalinio vadovas Andrius Načajus.

„BaltCap“ 2014 metais investavo į vėjo jėgainių parką Lietuvoje ir Estijoje. Šiuos parkus valdžiusios bendrovės „Eurakras“ ir „Tuulueenergia“ 2016 metais buvo parduotos tuometinei „Lietuvos energijai“ (dabar „Ignitis“).

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!