„Luminor“ banke išduotų vartojimo kreditų suma šių metų pirmąjį pusmetį sudarė apie 19 mln. Eur ir buvo beveik dvigubai didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Lietuviai, latviai ir estai šiemet dažniausiai skolinosi būstui remontuoti, namų interjerui atnaujinti, dalis pirko nedidelius vasarnamius ir sodybas. Šiemet taip pat išaugo poreikis vartojimo kredito lėšomis apmokėti sveikatinimo paslaugas.

Vidutinė vienos vartojimo paskolos suma trijose Baltijos šalyse šių metų pirmąjį pusmetį sudarė apie 6,3 tūkst. Eur ir buvo beveik 50 proc. didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Lietuvoje vidutinė vienos vartojimo paskolos suma šių metų pirmąjį pusmetį sudarė apie 6,2 tūkst. Eur, Latvijoje apie 5,8 tūkst. Eur, Estijoje apie 7 tūkst. Eur.

„Pastebime, kad pasikeitė klientų įpročiai atostogų atžvilgiu. Vis didesnė gyventojų dalis renkasi atostogas praleisti savo šalyje. Tai tiesiogiai atsispindi vartojimo kreditų rinkoje, matome, kad auga skolinimasis vasarnamiams, sodyboms remontuoti ir įrengti, nedideliems žemės sklypams įsigyti. Vartojimo kredito suma tokiais atvejais dažniausiai sudaro apie 15 – 20 tūkst. Eur“, - sakė „Luminor“ banko vartojimo paskolų plėtros padalinio vadovė Olga Kazanavičienė.

Šiemet gyventojai dažniau skolinasi sveikatinimo paslaugoms apmokėti. „Pernai gyventojai šias paslaugas atidėliojo, o atlaisvėjus karantino ribojimams suskubo pasirūpinti savo sveikata. Tokios paskirties vartojimo kreditai dažniausiai sudaro apie 5 tūkst. Eur. Taip pat vis dar aiškiai matome išaugusią vartojimo kreditų paklausą būsto remontui, kas tiesiogiai susiję su aktyvia nekilnojamojo turto rinka – klientai remontuoja būstus tam, kad padidintų parduodamo turto vertę“, - sakė O. Kazanavičienė.

Apie „Luminor“
 „Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2021 m. kovo pabaigoje turėjęs 14,9 proc. indėlių ir 16,9 proc. paskolų rinkos dalis. 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 870 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 23,4 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,7 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos: Agnė Mažeikytė

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!