Iš „Nordea“ įsigijus 11,6 proc. „Luminor Holding“ akcijų, privataus kapitalo fondų valdymo bendrovei „Blackstone“ dabar priklauso 80 proc. „Luminor Holding“, valdančios „Luminor“ banką.

2018 metais DNB Bank ASA (DNB) ir Nordea Bank Abp (Nordea) sutarė parduoti 60,1 proc. jiems priklausančių „Luminor Holding“ akcijų konsorciumui, kuriam vadovauja „Blackstone“ valdomi privataus kapitalo fondai. DNB ir „Nordea“ pasiliko po 19,95 proc. akcijų, o „Blackstone“ įsipareigojo ateityje įsigyti likusią „Nordea“ akcijų dalį.

2021 m. gruodį „Blackstone“ iš „Nordea“ įsigijo 8,4 proc. „Luminor Holding“ akcijų. Šiandien „Blackstone“ pranešė, kad įsigijo likusias „Nordea“ valdytas 11,6 proc. akcijų. Įgyvendinus šį sandorį „Blackstone“ valdo 80,05 proc. „Luminor Holding“, o DNB ir toliau valdys likusį 19,95 proc. akcijų paketą.

„Luminor Bank“ ir „Luminor Holding“ stebėtojų tarybų pirmininkas Nilsas Melngailis:
„Labai džiaugiuosi stipria „Blackstone“ parama, kurią įrodo jų investicijos į „Luminor“, ir tikimės tęsti mūsų partnerystę. „Nordea“ taip pat norėčiau padėkoti už paramą kuriant „Luminor“ ir palaikymą per visą buvimo kartu laikotarpį. Gerėjantys mūsų veiklos rezultatai, tvirta finansinė padėtis ir apdairus rizikos valdymas reiškia, kad „Luminor“, vadovaujama Peterio Boseko, turi geras sąlygas augti pastariesiems metams įprastu greičiu. Tai leis mums plėsti veiklą su privačiais asmenimis ir įmonėmis visose trijose Baltijos šalyse. Mane drąsina mūsų pažanga įgyvendinant pasirinktą strategiją ir „Luminor“ komandos atsparumas bei atsidavimas remti mūsų klientus ir bendruomenes, kurioms teikiame paslaugas“.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!