Luminor bankas nusprendė išmokėti kapitalo perviršio dalį savo vieninteliam akcininkui Luminor Group AB, kurio pagrindiniai akcininkai yra Nordea Bank Abp ir DNB Bank ASA. Toks sprendimas priimtas, nes Luminor banko kapitalizacija gerokai viršija pagal įstatymus ir vidaus tikslus numatytus reikalavimus.

Luminor esamas bendro kapitalo rodiklis sudaro 20 proc. ir gerokai viršija banko nustatytą 17 proc. tikslinį rodiklį. Tikslinio rodiklio dydis yra pakankamas norint įvykdyti visus įstatymų numatytus reikalavimus ir patenkinti kapitalo poreikį, įgyvendinant Luminor verslo strategiją.
 
Vykdydamas šį paskirstymą, vienintelis Luminor banko akcininkas - Luminor Group - 2019 m. gegužės 28 d. priėmė sprendimą leisti Luminor bankui konvertuoti dalį savo akcijų priedų į akcinį kapitalą išleidžiant papildomą akcijų emisiją ir po to sumažinant akcinį kapitalą minėto paskirstymo būdu. Luminor gavo Europos centrinio Banko leidimą tokiems veiksmams atlikti. Paskirstytos akcijos bus apmokėtos pasibaigus 3 mėnesių teisiniam laukimo laikotarpiui.
 
Išleidus papildomų akcijų emisiją ir vėliau sumažinus akcinį kapitalą, Luminor Bank AS akcinis kapitalas išliks toks, koks yra, dabar t.y. 34 912 230 eurų.
 
Investuotojus dėl platesnės informacijos prašome kreiptis į Ryšių su investuotojais padalinį el. p.: ir@luminorgroup.com

„Luminor“ yra trečias didžiausias finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, turintis 16 proc. indėlių ir 22 proc. paskolų rinkos dalis, aptarnauja per milijoną klientų. Bendras 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 18,1% ir sudaro 1,8 mlrd. Eur. Reitingų agentūra „Moody's“ „Luminor“ ilgalaikiams indėliams yra suteikusi Baa1 reitingą su stabilia perspektyva. 2018 m. spalį „Luminor“ išleido trejų metų trukmės obligacijų emisiją, kuri kotiruojama Airijos vertybinių popierių biržoje.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!