Birželio 11 d. „Luminor Bank“ AS išleido 3 metų ir 4 mėnesių trukmės 300 mln. EUR pagrindinės neužtikrintos skolos tipo (angl. senior unsecured) privilegijuotąsias (angl. preferred) obligacijas pagal vidutinės trukmės skolos vertybinių popierių programą eurais (angl. EMTN), kurios bus kotiruojamos Airijos vertybinių popierių biržoje.

Pasak „Luminor“ Iždo vadovo Max Ehrengen, „Luminor“ žengė dar vieną svarbų žingsnį, siekdamas tapti savarankiškai finansuojamu ir nepriklausomu Baltijos šalių banku. „Džiaugiuosi, kad pritraukėme investuotojų iš 17 Europos šalių,“ sako M.Ehrengen.

Pirmąją birželio savaitę „Luminor“ 50 kartų susitiko su investuotojais visoje Europoje: Baltijos šalyse, Šiaurės Europos šalyse, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje. „Luminor Bank“ AS šį sandorį patvirtino birželio 11 d.

Paklausa iš investuotojų pusės buvo aukšta, pavedimai viršijo 600 mln. EUR, o tai leido „Luminor“ išleisti 300 mln. EUR obligacijų emisiją su 167 bazinių punktų priedu prie atitinkamo laikotarpio standartinių palūkanų normos apsikeitimo sandorio palūkanų (ang. Mid-Swap rate), sumažinant priedą 13 bazinių punktų lyginant su pirmine kaina. Atsižvelgiant į žemas euro palūkanų normas, galutinis obligacijų atkarpos dydis buvo fiksuotas 1,375%, o grąža - 1,42%. Virš 80% arba beveik 500 mln. EUR vertės pavedimai buvo pateikti ne iš Baltijos šalių.   

„Aukštas investuotojų susidomėjimas rodo stiprias banko finansines pozicijas, taip pat, kad „Luminor“ kaip kredito institucija yra solidus ir patrauklus investavimo objektas Europos investuotojams,“ - teigia M. Ehrengen.

Obligacijoms suteiktas Moody‘s preliminarus pagrindinės neužtikrintos skolos reitingas Baa2. 

Pagal EMTN programą šiuo metu jau iš viso išleista 650 mln. EUR obligacijų, įskaitant šią naująją emisiją bei 2019 m. spalį išleistą pirmąją 350 mln. EUR emisiją.

Pagal EMTN obligacijų programą „Luminor“ planuoja iš viso išplatinti 3 mlrd. EUR obligacijų pagal standartizuotus dokumentus. Šia programa siekiama dviejų tikslų: pakeisti dabartinį savininkų finansavimą išoriniu, o taip pat šias lėšas naudoti klientų paskoloms.
 
Daugiau informacijos gali suteikti Giedrė Bielskytė

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!