„Luminor“ bankas išleido 350 mln. EUR pagrindinės neužtikrintos skolos tipo (angl. senior unsecured) obligacijų emisiją. Tai pirmoji emisija pagal banko naujai patvirtintą vidutinės trukmės skolos vertybinių popierių programą eurais (angl. EMTN), kurios metu planuojama išleisti iki 3 mlrd. EUR obligacijų. Trejų metų trukmės emisija kotiruojama Airijos vertybinių popierių biržoje.

Vertybiniai popieriai išplatinti po „Luminor“ atstovų susitikimų su investuotojais iš Baltijos ir Šiaurės šalių, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Lenkijos. Obligacijas iš viso įsigijo investuotojai iš 14-os valstybių. Reitingų agentūra „Moody‘s“ obligacijoms suteikė preliminarų pagrindinės neužtikrintos skolos reitingą Baa2. Investuotojų paklausa „Luminor“ obligacijoms iš viso siekė 400 mln. Eur.

„Platindami obligacijas pirmąjį kartą pritraukėme 40 skirtingų investuotojų Europoje ir pasiskolinome 350 mln. EUR. Tai demonstruoja mūsų stiprias pozicijas“, - sako Erkki Raasuke, „Luminor Group“ vadovas.

Pritrauktų investicijų apimtis parodo stiprią „Luminor“ finansinę poziciją ir iliustruoja, kad banko obligacijos yra patraukli investicijų kryptis tiek Baltijos, tiek kitų šalių investuotojams. Sėkminga emisija turės teigiamos įtakos ir Estijos bei apskritai Baltijos šalių kapitalo rinkoms.

Obligacijų emisiją išplatinęs bankas Estijoje po „Luminor“ veiklos sujungimo Baltijos šalyse 2019 m. sausio 2 d. taps pagrindiniu „Luminor” banku, kuris Lietuvoje ir Latvijoje veiks per čia įkurtus skyrius.

Pasak Maxo Ehrengreno, „Luminor“ Iždo vadovo, ši emisija – tai svarbus žingsnis į priekį, kuris leis „Luminor“ tapti savarankiškai finansuojamu ir nepriklausomu Baltijos šalių banku.

Pagal EMTN obligacijų programą, bankas planuoja iš viso išplatinti iki 3 mlrd. Eur obligacijų. Šios lėšos leis bankui pakeisti dabartinį savininkų finansavimą išoriniu bei šias lėšas taip pat naudoti klientų paskoloms.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!