Valstybės valdomas energetikos holdingas „Ignitis grupė“ gegužės 14 dieną išplatino 300 mln. eurų vertės obligacijų emisiją. Dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumas siekia 2,148 proc., už jas bus mokama 2 proc. metinių palūkanų. Obligacijos bus įtrauktos į Liuksemburgo ir „Nasdaq“ Vilnius vertybinių popierių biržų sąrašus. „Luminor“ bankas buvo vienas iš šios emisijos organizatorių ir platintojų.

„Ignitis grupė“ pritrauktas lėšas naudos grupės tikslams plėtojant žaliąją energetiką bei užtikrinant skirstymo tinklo patikimumą ir efektyvumą, taip pat – perfinansuojant turimus įsipareigojimus. 

„Luminor” Rinkų departamento vadovas Paulius Žurauskas sako, kad ši emisija rodo sėkmingą „Ignitis grupės“ sugrįžimą į obligacijų rinkas, po dviejų 300 mln. eurų vertės 10 metų termino žaliųjų obligacijų emisijų 2017 ir 2018 metais ir įvaizdžio atnaujinimo kampanijos 2019 rugsėjį.

“Žinant kokią didelę įtampą ir netikrumą šiandiena išgyvena privataus skolinimosi rinka, taip pat turint galvoje, kad šią savaitę į rinką buvo išleista itin didelis kiekis geros kokybės įmonių obligacijų, šią emisiją įvardinčiau kaip labai sėkmingą. „Ignitis grupė“ turėjo konkuruoti dėl tarptautinių investuotojų su tokiais pripažintais Europos obligacijų leidėjais, kaip “E.On”, “Deutche Post” ir „Daimler”, - sako P. Žurauskas.   

Jis taip pat pastabėjo, kad Baltijos šalių investuotojai buvo labai aktyvūs – tai  atsispindi investavimo užklausų suvestinėje.

“Baltijos šalių regionas sudarė 24 proc. visos paklausos, todėl mes labai didžiuojamės prisidėdami prie šio sandorio“, - teigia P. Žurauskas.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!