Naujas finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalyse | Luminor
Nils Melngailis, Erkki Raasuke

Nils Melngailis, Erkki Raasuke

Sulaukus Europos Komisijos leidimo, „Nordea“ ir DNB sėkmingai sujungė savo veiklą Baltijos šalyse, sukurdami naują banką – „Luminor“.

„Luminor“ yra naujas Baltijos šalių bankas ir finansinių paslaugų teikėjas su nepriklausoma vadovybe, tačiau išlaikantis tvirtus santykius su pagrindiniais bankais. Po susijungimo „Luminor“ tapo trečiu pagal dydį banku Baltijos bankininkystės rinkoje, turinčiu 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalį. Bendras „Luminor“ paskolų portfelis, įskaitant paskolas privatiems ir verslo klientams, sieks apie 12 mlrd. eurų, indėliai sudarys 9 mlrd. eurų. „Luminor“ banko 1 lygio kapitalo rodiklis sieks 17% arba 1.6 mlrd. eurų.

2017 metų spalio 1 dieną „Luminor“ pradėjo savo veiklą valdomas naujos, patyrusios vadovų komandos, kurią sudaro vadovai iš septynių skirtingų šalių. Organizacijai vadovauja „Luminor“ vykdomasis direktorius Erkki Raasuke, banko padalinio Lietuvoje vadovas Andrius Načajus, padalinio Latvijoje – Kerli Gabrilovca, o padalinio Estijoje – Guunar Toomemets. „Luminor Group“ AB direktorių tarybos pirmininkas yra Nils Melngailis. 

„Sukurdami „Luminor“, norime pakeisti Baltijos šalių bankininkystės rinką. „Luminor“ sukurtas išskirtinai Baltijos šalių žmonėms ir verslui. Tai bankas, turintis pakankamai didelę veiklos apimtį ir galimybę vietoje priimti sprendimus, — sako „Luminor Group“ AB Direktorių Tarybos pirmininkas N. Melngailis. – „Luminor“ valdymo struktūra buvo kuriama glaudžiai bendradarbiaujant su Europos ir Baltijos šalių centriniais bankais, orientavomės į geriausias rinkos praktikas. Tai leis mums užtikrinti nepriekaištingą rizikų valdymą, o tuo pačiu sukurs galimybes sparčiai vystyti mūsų paslaugas ir užtikrinti gerą partnerystę su kitomis institucijomis bei trečiosiomis šalimis. Mes pasiruošę užtikrinti reikiamas investicijas į „Luminor“ informacinių technologijų vystymą, kad per artimiausius metus sukurtume šiuolaikinį, visiškai skaitmeninį finansinių paslaugų teikėją“.

Pagrindinė „Luminor“ stiprybė yra glaudūs santykiai su klientais ir jiems teikiamų paslaugų kokybė. „Luminor“ savo verslo modelį kurs siekiant efektyviai veikti ir plėstis visame regione, tačiau kartu teikiant ypatingą dėmesį vietos rinkoms ir santykiams su klientais. 

„Šiandieninė finansinių paslaugų rinka aprėpia gerokai daugiau nei tradicinę bankininkystę. Informacinių technologijų kompanijos greitai įsiverš į ankstesnę bankų teritoriją. Siekdamas būti aktualus savo klientams ir užtikrinti gerą patirtį, „Luminor“ sieks kurti stiprius banko pasiūlymus, kartu bendradarbiaujant su kitomis kompanijomis. Tai reiškia, kad bėgant laikui „Luminor“ sukursime geriausią finansinę ekosistemą mūsų tiksliniams klientams, — sako „Luminor“ vykdomasis direktorius Erkki Raasuke. – Sujungsime mūsų šiaurietiškas šaknis, žinias ir ilgametę patirtį aptarnaujant klientus su moderniomis ateities technologijomis. Mūsų pagrindiniai klientų segmentai bus vietos kompanijos ir finansiškai aktyvūs bei verslūs žmonės“.

„Luminor“ bankas buvo sukurtas po to, kai 2016 metų rugpjūtį „Nordea Bank“ AB ir DNB Bank ASA sutarė suvienyti savo jėgas Baltijos šalyse ir sukurti naują jungtinį banką.

Apie verslo perkėlimą 

Bankams jungiantis, visų Baltijos šalyse esančių „Nordea“ banko padalinių turtas ir įsipareigojimai buvo perkelti į atitinkamus DNB banko padalinius. Jie iškart po verslo perkėlimo buvo pervadinti į „Luminor“. Tuo pačiu metu „Nordea“ antrinės kompanijos buvo perleistos atitinkamiems DNB padaliniams. Artimiausiu metu klientų sąskaitų numeriai, sutartys, mokėjimo kortelės, kodai, slaptažodžiai ir kitos priemonės išliks nepakitusios. Banko sutartiniai įsipareigojimai kiekvienam banko klientui išliks galiojantys, „Luminor“ finansines paslaugas ir toliau teiks kaip įprasta. Kol kas klientų sąskaitos ir mokėjimų valdymas vyks dabartinėse bankininkystės sistemose. Dėl to klientai ir toliau galės naudotis jiems įprastomis elektroninėmis priemonėmis: interneto banku, mobiliąja programėle, banko interneto svetaine ir kitomis. Pirmąsias “Luminor“ banko produktų ir paslaugų naujoves planuojama pristatyti pirmąjį kitų metų ketvirtį. Bankas iš anksto išsamiai informuos apie visus planuojamus pokyčius ir patobulinimus.

Daugiau apie „Luminor“: www.luminor.lt

Tvarkyk savo finansus lengvai su DNB