Andrius Kvakšys, „Luminor“ būsto kredito produkto vadovas

Andrius Kvakšys, „Luminor“ būsto kredito produkto vadovas

Skaitmeninės finansų įstaigų paslaugos ir nuotolinės konsultacijos tapo visiškai įprastos gyventojams – vis daugiau jų net ir būsto paskolos reikalus linksta tvarkyti per nuotolį. Būsto įsigijimas – vienas iš itin svarbių gyvenimo sprendimų, todėl ekspertai pataria tinkamai pasiruošti nuotolinei konsultacijai, kad jos metu būtų suteikti atsakymai į pagrindinius su būsto paskola susijusius klausimus.

Būstą perkant pirmą kartą kyla įvairių klausimų, todėl prieš kalbant su banku verta pasidaryti jų sąrašą. Bankų svetainėse taip pat galite pasinaudoti įvairiomis būsto paskolų skaičiuoklėmis, kurios padės geriau suprasti pagrindines paskolos sąlygas.

„Konsultacija dėl būsto paskolos padeda geriau įvertinti asmenines finansines galimybes, sužinoti galimą paskolos sumą, susipažinti su visais būsto įsigijimo žingsniais. Blogų klausimų konsultacijos metu nėra – rekomenduojame iš anksto juos apgalvoti ir su specialistais kalbėtis atvirai“,

- sakė „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšys.

Kaip pasiruošti konsultacijai?

Pirmoji konsultacija dėl būsto paskolos dažniausiai trunka iki 40 minučių. Jos tikslas – išsamiai įvertinti potencialaus būsto pirkėjo finansines galimybes ir susipažinti su pagrindiniais būsto įsigijimo žingsniais bei jų trukme.
Nuotolinės konsultacijos organizuojamos vaizdo skambučiais – iš anksto užsiregistravus, sutariamas patogus laikas konsultacijai. Banko darbuotojas informuos, kokius dokumentus konsultacijos metu verta turėti, kad pokalbis būtų efektyvus. Dažnai rekomenduojama turėti bent 6 paskutinių mėnesių atlyginimo išrašą, kad galėtumėte išsamiai aptarti savo finansinę situaciją su banko darbuotoju.

Būsto kreditavimo ekspertas dalijasi patarimais, ką nuotolinės konsultacijos metu svarbiausia aptarti su banko konsultantu:

Kartais jau įsigyjant būstą svarstoma ir galimybė netrukus jį parduoti – tokiu atveju būtina gerai apsvarstyti, kiek tai įmanoma esamomis rinkos sąlygomis, įvertinti, kiek paskolos jau bus grąžinta pardavimo momentu ir kaip bus elgiamasi su likusia paskolos suma.

Apie „Luminor“
„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos: Agnė Mažeikytė

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!