Nuo 2020 m. sausio mėnesio tarptautiniai pervedimai užsienio valiuta į „Luminor“ banko sąskaitas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje keliauja per naujai suformuotą bankų korespondentų tinklą.

Naujai suformuotas bankų korespondentų tinklas žymį svarbų žingsnį banko istorijoje kuriant nuosavą „Luminor“ mokėjimų infrastruktūrą ir ją atskiriant nuo patronuojančių bankų – DNB ir „Nordea“ – infrastruktūros.

Dėl pervedimų pagrindinėmis valiutomis „Luminor“ filialai užmezgė tiesioginius arba netiesioginius (per „Luminor“ Estijoje) ryšius su bankais korespondentais. Per DNB ir „Nordea“ bankus toliau keliauja pervedimai Skandinavijos šalių valiutomis.

Apie pasikeitusius tarptautinių mokėjimų rekvizitus klientai informuoti. Ši žinia ypač aktuali klientams, kurie gauna tarptautinius pervedimus. Šiems klientams rekomenduojama pranešti savo verslo partneriams ir kitiems siuntėjams apie pasikeitusius rekvizitus bei tokiu būdu išvengti mokėjimų vėlavimo.  Šiuo metu pasikeitimų „išeinantiems” mokėjimams nėra. 

Baigtu formuoti nepriklausomu korespondentinės bankininkystės tinklu vyks pervedimai iš viso 14 valiutų: AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, HUF, GBP, JPY, NOK, PLN, SEK, RUB, USD.

Daugeliui valiutų tiesioginiu banku korespondentu tampa Taline įsikūręs bankas „Luminor Bank AS“ (SWIFT RIKOEE22). Jis ir tvarko tarptautinius mokėjimus su bankais korespondentais.

Naujais bankais korespondentais JAV ir Europoje tapo „Citi“, „Commerzbank“ ir „Unicredit“ Vokietijoje, „Natwest“ – Jungtinėje Karalystėje, „Unicredit Russia“ ir „Raiffeisen Bank“ Rusijoje, taip pat „PKO Bank“ ir „Bank Pekao“ – Lenkijoje.

Banko SWIFT kodai gaunamiems pavedimams išlieka tokie patys:

Išsamus bankų korespondentų sąrašas pateikiamas čia:

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!