Peteris Bosekas, „Luminor“ banko vadovas

Peteris Bosekas, „Luminor“ banko vadovas

„Luminor Bank AS“ šiandien paskelbė tarpinę trečiojo 2021 m. ketvirčio ataskaitą. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2020 m., šiemet bankas pagerino savo veiklos rezultatus ir išaugino grynąjį pelną.

Per šių metų trečiąjį ketvirtį buvo išduota du kartus daugiau naujų būsto paskolų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, taip pat padidėjo paskolų verslo klientams apimtys. „Luminor“ išliko vienas aktyviausių žaidėjų Baltijos šalių kapitalo rinkoje ir padėjo išplatinti dvi naujas debiutuojančių šioje rinkoje emitentų obligacijų emisijas.

„Luminor“, plėsdamas savo teritoriją ESG (angl. environmental, social and corporate governance) srityje, tapo pirmąja Baltijos šalyse finansų institucija, prisijungusia prie Anglies dioksido apskaitos bendrijos (PCAF).

„Luminor“ grynasis pelnas šių metų trečiąjį ketvirtį sudarė 26,7 mln. EUR, palyginti su 22,3 mln. EUR tą patį praėjusių metų ketvirtį. Tokius rezultatus daugiausia lėmė sumažinti neveiksnių paskolų atidėjiniai, šis pokytis taip pat pagerino ir banko nuosavo kapitalo grąžos rodiklį, kuris trečiąjį ketvirtį sudarė 6,2 proc. Pernai trečiąjį ketvirtį jis siekė 5,4 proc.

„Luminor“ banko nuosavo kapitalo CET1 pakankamumo rodiklis sudaro 22,3 proc., tuo tarpu vidinis užsibrėžtas kapitalo pakankamumo rodiklis – 17 proc. Kaip ir ankstesniais laikotarpiais, visas trečiojo ketvirčio pelnas liks banke ir nebus išmokėtas dividendų pavidalu.

Peteris Bosekas, „Luminor“ banko vadovas:

„Tebesitęsiant COVID-19 epidemijai, Baltijos šalių ūkiai augo sparčiai. Mes ir toliau atidžiai stebime pandemijos plitimo pokyčius, vertiname galimą naujų ribojimų poveikį savo darbuotojams, klientams ir visuomenei, kurios labui veikiame. Mane įkvepia banko progresas įgyvendinant priimtą strategiją ir trečiojo ketvirčio rezultatai yra to įrodymas. Nors darbo dar daug, vėl maloniai nustebino pagal mūsų rizikos priimtinumą augančios būsto ir verslo paskolų apimtys, taip pat mūsų aktyvumas Baltijos šalių kapitalo rinkoje“.

Andrius Načajus, „Luminor“ banko vadovas Lietuvoje:

„Nors baigiantis vasarai vėl sugrįžo nerimas dėl pandemijos plitimo, Baltijos šalių ekonomikos primena įsibėgėjusį traukinį, kuris nė nemano mažinti greičio. Tiek verslui, tiek vartotojams reikia visko ir reikia daug, todėl bankai turi būti labai atidūs, įsiklausydami į klientų poreikius ir vertindami jų galimybes. Kita vertus, „Luminor“ paskolų portfelio kokybė gerėjo ir trečiajame ketvirtyje, o tai rodo, kad šis darbas daromas gerai. Labai džiaugiuosi, kad banko komanda tapo vienu iš didžiausių autoritetų kapitalo rinkoje, kurios potencialu Baltijos šalių įmonės dar tik pradeda naudotis“.


Andrius Načajus, „Luminor“ banko vadovas Lietuvoje

„Luminor“ 2021 m. III ketvirčio ataskaitą rasti galite čia.

Apie „Luminor“
„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos: Indrė Baltrušaitienė

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!