„Luminor“ kviečia artimiau susipažinti su žmonėmis, kurie kasdien rūpinasi jūsų asmeniniais finansais. Vienas iš jų – Martynas Tamošauskas, šiemet įžengęs į trečiąją karjeros finansų sektoriuje dešimtį.
„Nuo pat mažumės buvau linkęs į tiksliuosius mokslus, nuolat dalyvaudavau miesto ir respublikinėse matematikos bei fizikos olimpiadose, tad skaičiai man visada buvo arčiau širdies nei, pavyzdžiui, poezija. Pirmieji žingsniai finansų sektoriuje prasidėjo dar studijuojant pirmame kurse, kai nusprendžiau investuoti Vilniaus vertybinių popierių biržoje, tad šiemet skaičiuoju jau 20-tus įsitraukimo į šią sritį metus“, – sako M. Tamošauskas.
Betarpiškas bendravimas – kelias į abipusį supratimą
M. Tamošauskas pabrėžia, kad privačiojo bankininko profesija jam pirmiausia siejasi su išskirtinio dėmesio klientui rodymu, sugebėjimu įsigilinti į unikalias, žmogiškas situacijas bei, jas perprantant, pasiūlyti geriausius įmanomus sprendimus.
„Profesionalumą didele dalimi lemia patirtis, tad nenuostabu, kad kiekvienas klientas ieško specialisto, kuris būtų matęs ir šilto, ir šalto. Per ilgus metus skaičiuojančią karjerą esu bendravęs ir konsultavęs įvairaus charakterio ir būdo klientus, todėl galiu ne tik suprasti žmonių poreikius, bet ir įsigilinti į juos. Tai leidžia atitikti ir net pranokti keliamus lūkesčius“, – teigia privatusis bankininkas.
Jis pratęsia, kad svarbiausiomis privačiųjų bankininkų savybėmis galima laikyti skaidrumą ir atsakingumą. Anot jo, būtent sąžiningumas ir atidus požiūris į kiekvieną klientą padeda išvengti daugybės kasdienybėje kylančių iššūkių.
„Mūsų darbe labiausiai kenkia nesusikalbėjimas ir „sugedusio ragelio“ principas. Todėl privatusis bankininkas turėtų nebijoti klausti, jeigu kažko nežino bei atkreipti dėmesį net į smulkiausias detales, galinčias turėti įtakos kliento gerovei. Betarpiškas bendravimas leidžia ne tik išspręsti įvairius nesusipratimus, bet ir jų išvengti. Būtent todėl sunku įsivaizduoti, kaip šį santykį ateityje galėtų pakeisti naujausios technologijos. Nors dirbtinis intelektas ir supaprastina tam tikras užduotis, privačiųjų bankininkų jis neatstos niekada“, – sako M. Tamošauskas.
Į priekį stumia pozityvios emocijos
Pasak privačiojo bankininko, jį kasdieniame darbe labiausiai motyvuoja skirtingais būdais pasireiškiančios teigiamos emocijos. Anot M. Tamošausko, didžiausias jo karjeros variklis – pozityvus bendradarbių ir klientų grįžtamasis ryšys.
„Kiekvienas klientas labai skirtingas ir tai ypač svarbu suvokti – dažniausiai tai būna savo srities specialistai, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų įmonės vadovai, ar amatininkai. Šie žmonės ne tik padeda man praplėsti akiratį bei augti tiek kaip žmogui, tiek kaip darbuotojui. Jų dėka atrandu įkvėpimo darbe ir gyvenime. Tikiuosi, kad visa tai bendravime su privačiaisiais bankininkais atranda ir mūsų klientai“, – teigia pašnekovas.
Laisvu laiku – platus spektras veiklų
Privatusis bankininkas dalijasi, kad laisvalaikiu jis mėgsta leisti laiką gamtoje bei itin domisi technologijomis, o su tuo yra susijusi ir didžiausia jo svajonė.
„Norėdamas „pasikrauti“ ar išsivalyti mintis dažnai leidžiu laiką gamtoje. Ir nepaisant to, kad esu išmaišęs nemažą dalį pasaulio, itin džiaugiuosi Lietuvos klimatu ir čia esančia žaluma. Be to, labai domiuosi naujausiomis technologijomis ir su jomis eksperimentuoju, todėl ateityje svajoju Lietuvoje, atokiau nuo miesto, savomis rankomis pasistatyti namą su atsinaujinančių išteklių energiją naudojančiomis technologijomis“, – sako M. Tamošauskas