Eugenijus Sutkevičius

Privačiojo bankininko profesija reikalauja ne tik žingeidumo, bet ir artimo ryšio su klientu

„Luminor“ kviečia artimiau susipažinti su žmonėmis, kurie kasdien rūpinasi jūsų asmeniniais finansais. Vienas iš jų – turto valdytojas Eugenijus Sutkevičius, finansų sektoriuje savo karjerą pradėjęs prieš daugiau kaip 15 metų.

„Nors mano pirmosios studijos nebuvo susijusios su ekonomika ar finansais, po jų ėmiau domėtis investavimu, o laikui bėgant šia veikla pradėjau užsiiminėti praktiškai. Toks laisvalaikio leidimo būdas man patiko ir sekėsi, todėl nusprendžiau praverti finansų sektoriaus duris, o nuolat lipdamas karjeros laipteliais galiausiai atsidūriau dabartinėje pozicijoje“, – pasakoja pašnekovas.
 
Be žingeidumo neįsivaizduojamas darbas
 
E. Sutkevičius teigia, kad turto valdytojo darbas reikalauja ne tik plataus esamų žinių spektro, bet ir noro kasdien mokytis bei sekti tarptautines naujienas.
 

„Privalau žinoti, kas dedasi pasaulyje, sekti valiutų kursus, žaliavų kainas, domėtis ekonomikos ir politikos naujienomis, nes tai daro tiesioginę įtaką žmonių investiciniams portfeliams. Tai reiškia, kad privatusis bankininkas turėtų būti smalsus ir žingeidus. Tai padeda ir bendraujant su klientais – juos pažinti bei suprasti gali tik žinioms atviras specialistas“,

– sako pašnekovas.
 
E. Sutkevičius pabrėžia, kad jam asmeniškai viena svarbiausių savybių yra punktualumas: „Labai vertinu gebėjimą būti laiku ir vietoje, nevėluojant tesėti duotus pažadus. To tikiuosi ne tik iš klientų, bet ir iš kolegų ar savęs. Neabejoju, kad tai vertina ir žmonės, su kuriais dirbame.“
 
Prieš dirbtinį intelektą triumfuoja žmogiškas ryšys
 
Pasak turto valdytojo, vienas labiausiai motyvuojančių šio darbo aspektų – galimybė ne tik susipažinti su itin skirtingais savo sričių profesionalais, bet ir iš jų mokytis.
 
„Bendraudamas su klientais, kasdien privalau gilintis į įvairias sritis, kuriose dirba mūsų klientai – ar tai bebūtų žemės ūkis, ar biotechnologijų rinka. Toks įsitraukimas yra būtinas norint suprasti jų problemas, užmegzti artimą ryšį ir nenustoti tobulėti. Šį faktorių galima laikyti ir savotišku iššūkiu, nes tai kainuoja daug laiko ir pareikalauja atkaklių pastangų. Vis dėlto, jį pašalinus, pasinerti į darbus visu šimtu procentu būtų itin sudėtinga“, – pasakoja E. Sutkevičius.
 
Anot jo, būtent žmogiškasis kontaktas yra ir viena pagrindinių priežasčių, kodėl, nepaisant populiarėjančių dirbtiniu intelektu paremtu investavimo sprendimų, turto valdytojo profesija ateityje išliks aktuali.
 
„Šios profesijos pagrindas – santykis tarp banko darbuotojo ir kliento. Jo reikės visada – vargu, ar klientai norės atsisakyti per daugelį metų sukurto ryšio su turto valdytoju ir pasitikėjimu grįsto bendravimo. Juolab kad robotai egzistuoja jau seniai – net Lietuvoje yra buvę bandymų kurti algoritmais paremtus fondus, kurie galiausiai užsidarė“, – sako bankininkas.
 
Laisvalaikiu klauso džiazo
 
Turto valdytojas pasakoja, kad po įtemptos darbo dienos jis mėgsta atsipalaiduoti laiką leisdamas su šeima, klausydamas džiazo ir būdamas gamtoje.
 
„Prieš pandemiją lankydavausi visuose džiazo koncertuose, kurie vykdavo Lietuvoje. Ko gero įsimintiniausias iš jų – prieš kelis metus vykęs „Grammy“ nominuotos dainininkės Stacey Kent pasirodymas. Be to, labai mėgstu vaikščioti – ilgi pasivaikščiojimai tiek gamtoje, tiek mieste yra labai svarbi mano gyvenimo dalis“, – teigia E. Sutkevičius.