Pertvarkydamas klientų konsultavimo centrų tinklą, Luminor bankas taip pat stiprina savo nuosavų bankomatų tinklą, todėl nuo birželio 6 d. nebedalyvaus bendrame bankomatų tinkle su Šiaulių, Danske ir Citadele bankais. Nuosavų bankomatų tinklą Luminor šiais metais papildys apie 20 bankomatų. Bendras nuosavų Luminor bankomatų skaičius Lietuvoje šiemet turi padidėti iki 190.

„Norime sutelkti dėmesį į mums priklausančių bankomatų plėtra – jų skaičių artimiausiais mėnesiais pradėsime didinti. Nauji bankomatai bus pastatyti vietose, kur yra didžiausias Luminor klientų poreikis išsiimti ir įnešti grynuosius pinigus“, – sako Luminor Lietuvos skyriaus vadovas Andrius Načajus.
 
Beje, skaičiuojant pagal vienam bankomatui tenkantį aptarnaujamų kortelių skaičių, Luminor korteles aptarnaus rinkos vidurkį atitinkantis bankomatų skaičius.
 
Luminor klientai ir toliau galės išsigryninti pinigų partnerių prekybos taškuose – „Perlo“ terminaluose, „Maxima“, „Rimi“, „Iki“ kasose. Pinigų išsiėmimui iš SEB bankomatų galioja analogiškos sąlygos kaip išsiimant pinigų iš Luminor bankomatų.
 
Pasak A. Načajaus, pasitraukimą iš bendro bankomatų tinklo lėmė gerokai išaugusios sąnaudos viso Luminor bankomatų tinklo aptarnavimui. 2017 m. pabaigoje susijungus „Nordea“ ir DNB bankams, nuosavų bankomatų ir bendro tinklo bankomatų išlaikymas tapo ekonomiškai neefektyvus, todėl buvo priimtas sprendimas toliau vystyti tik nuosavą bankomatų tinklą.

Lietuvos banko duomenys rodo, kad atsiskaitymų grynaisiais Lietuvoje nuosekliai mažėja. Naujausia statistika rodo, kad 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį Lietuvoje buvo 241,6 mln. Eur atsiskaitymų grynaisiais, o tai yra ketvirtadaliu mažiau nei dvejais metais anksčiau. Tuo pačiu metu daugėja atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis bei kitomis skaitmeninėmis priemonėmis.
 
Bankų „klubui“ priklausantį bendrą bankomatų tinklą sudaro beveik 200 bankomatų.

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!