Nuo liepos 2 dienos „Luminor“ savo klientams apribos internetinės bankininkystės kodų kortelių funkcionalumą. Tai bus vienas iš tarpinių sprendimų siekiant paskatinti klientus pasirinkti kitus prisijungimo prie interneto banko būdus, nes nuo rugsėjo 10 d. nustos galioti kodų kortelės.

Tokį sprendimą „Luminor“ priėmė dėl griežtėjančių ES reikalavimų, taikomų skaitmeninėms asmens autentifikavimo priemonėms ir siekdamas apsaugoti bankų klientų duomenis. „Luminor“ kviečia klientus nelaukti šio laikotarpio pabaigos ir pradėti naudotis nemokama programėle „Smart-ID“. 

Kodų kortelėmis bankų klientai naudojosi beveik nuo pat internetinės bankininkystės pradžios, tačiau fizinė kortelė gali būti pasisavinta piktavalių, joje esanti kodų sistema nėra dinaminė, kodai kartojasi.  

„Reikia pripažinti, kad kodų kortelės puikiai pasitarnavo plėtojantis interneto bankininkystei, tačiau pasaulis keičiasi, tampa kur kas technologiškai pažangesnis. Fizinė kortelė šiame pasaulyje atrodo tarsi atgyvena. Todėl mes savo klientams siūlome kur kas pažangesnius ir saugesnius sprendimus – jie gali naudotis „Smart-ID“ programėle arba mobiliuoju parašu. Tai saugūs ir labai patogūs būdai“, - sakė Evaldas Ruzgys, „Luminor“ Skaitmeninių kanalų vystymo vadovas.

„Smart-ID“ programėlė yra nemokamas asmens autentifikavimo sprendimas, skirtas išmaniesiems įrenginiams turintiems „Android“ bei „iOS“ operacinę sistemą, užtikrinantis saugią ir patogią prieigą prie interneto banko ir šioje aplinkoje atliekamų operacijų. Norint aktyvuoti „Smart-ID“ nebūtina atvykti į banko skyrių, autentifikavimo procedūra yra paprasta, patikima ir labai greita. Besinaudojantiems programėle klientams nebereikia nešiotis kodų kortelės – užtenka kasdien naudojamo išmaniojo telefono. 

Tiems, kurie ieško alternatyvų ar neturi išmaniojo telefono, bankas siūlo kodų generatorių „Digipass 260“. Šį įtaisą galima gauti bet kuriame „Luminor“ klientų konsultavimo centre. Taip pat prisijungimui prie interneto banko ar mokėjimų tvirtinimui galima naudoti mobilų parašą ar E.parašą. 

„Luminor“ informuoja, kad klientams, turintiems kodų korteles, nuo šių metų liepos 2-osios bus taikomas dienos mokėjimų limitas – 50 eurų. Nuo rugsėjo 10 dienos mokėjimai naudojantis kodų kortelėmis bus nebegalimi. 

Pereinamuoju laikotarpiu klientai asmeniškai gaus informaciją apie proceso etapus ir alternatyvius kliento patvirtinimo įrankius.

Daugiau informacijos rasite čia

Tvarkyk savo finansus lengvai su Luminor!