Pirmųjų nuosavų namų pirkimas – tai didelis žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime. Tačiau kaip ir visi pirmi kartai, pirmojo namo ar buto įsigijimas nėra lengvas ar paprastas procesas. Todėl rasti svajonių namus skelbimų portale neužtenka – siūlome susipažinti su 4 klausimais, į kuriuos turėtumėte atsakyti prieš perkant.

1. Ar aš turiu pakankamai lėšų nuosavam būstui?

Tai pats pirmas klausimas, kuris ateina į galvą potencialiam pirkėjui. Jei neturite visos sumos, reikalingos būstui įsigyti iškart, galite kreiptis į banką dėl būsto paskolos suteikimo. Būsto paskolą bankas suteikia atsižvelgdamas į daugybę rodiklių, tarp jų – jūsų mėnesio pajamas, kredito istoriją bei egzistuojančius įsiskolinimus (t.y. negrąžintus kreditus ar lizingo įmokas).

Tam, kad būtų paprasčiau įvertinti savo galimybes, siūlome pasinaudoti būsto paskolos skaičiuokle, kuri pateiks preliminarią didžiausią mėnesio įmoką bei sumą, kurią galite pasiskolinti. Pagal tai toliau galėsite orientuotis, kokį būstą galėsite įsigyti. 

Jeigu norėtumėte pasitarti su Luminor specialistais, sužinoti savo galimybes ir tiksliai suplanuoti savo veiksmus, kviečiame registruotis asmeninei konsultacijai.

2. Kaip sutaupyti pradiniam įnašui?

Ne paslaptis, kad pradinis įnašas – bene labiausiai neraminantis klausimas kiekvienam, norinčiam įsigyti nuosavą būstą. Bankas pradinio įnašo dydį apskaičiuoja individualiai, atsižvelgdamas į įvairius jūsų finansinę situaciją apibrėžiančius rodiklius.

Užsiregistravus į konsultaciją su banko specialistu, galite sužinoti preliminarų jums reikalingą turėti pradinio įnašo dydį. 

Žinant, kokios sumos jums reikia, galėsite lengviau planuoti savo finansus bei taupymo tikslus. Su įvairiais taupymo būdais kviečiame susipažinti čia.

3. Kokios papildomos išlaidos manęs laukia?

Perkant būstą nereikia pamiršti, kad jį sudaryti turi ne tik sienos, grindys ir stogas. Jei perkate butą naujos statybos name, turbūt dairysitės varianto su daline apdaila – tai šiuo metu bene populiariausias būsto apdailos tipas. Todėl patariame į savo biudžeto skaičiavimus įtraukti ir išlaidas būsto įrengimui, baldams, buitinei technikai ir t.t.

Nepamirškite, kad jūsų taip pat laukia su dokumentų tvarkymu ir teisiniais klausimais susijusios išlaidos – turto vertinimas, notariniai mokesčiai, turto draudimas.

Jei dėl nenumatytų išlaidų jums prireiktų papildomo finansavimo, siūlome kreiptis į Luminor dėl vartojimo paskolos būsto įrengimui.

4. Kaip išsirinkti svajonių namus?

Atsakius sau į aukščiau išvardintus klausimus, šis – turbūt pats maloniausias. Žinodami savo finansines galimybes, galėsite ramiau ir užtikrinčiau padaryti pasirinkimą.

Pasitarkite su patikimu NT brokeriu – kartais specialisto patarimas ar pasiūlymas gali būti lemtingas.

Labai svarbu, kad išsirinktas turtas atitiktų visus jūsų šeimos poreikius: atkreipkite dėmesį į susisiekimo galimybes, aplink esančias mokyklas, darželius, atstumą iki jų. Taip pat negalima pamiršti ir turto likvidumo – jei ateityje planuosite jį parduoti ar išnuomoti. 

Galbūt vis dar ieškote ir nerandate? Siūlome susipažinti su mūsų partnerių pasiūlymais – tikimės, kad jie padės jums išsirinkti naujus namus.

Trumpink kelią į naujus namus su „Luminor“