Finansai yra labai svarbi kiekvieno žmogaus ir šeimos gyvenimo dalis. Pinigai, o ypač teisingas jų valdymas ir finansinis planavimas, yra būtini norint užtikrinti gerovę ir finansinę pagalvę nenumatytiems atvejams. Kviečiame susipažinti su vertingais patarimais, padėsiančiais geriau planuoti savo ir šeimos biudžetą.

Nuotrauka: Freepik.com
Kaip sumažinti kasdienes išlaidas?
Visų pirma, svarbu išsiaiškinti, ar yra išlaidų, kurias būtų galima sumažinti. Gali būti, kad vienintelis būdas pagerinti finansinę situaciją – padidinti mėnesines pajamas. Tačiau, finansų specialistų patirtis rodo, kad daugeliu atvejų įmanoma išspręsti problemas sumažinant kasdienes išlaidas.
- Peržiūrėkite visas savo prenumeratas – mobiliųjų programėlių parduotuvėje, žaidimuose, filmų nuomoje prenumeratos atnaujinamos automatiškai ir dažnai net nepastebite, kad mokate kiekvieną mėnesį už tai, ko nebenaudojate (garsinės knygos, skaitmeniniai laikraščiai, aukščiausios kokybės programos už įvairias paslaugas, net tekstiniai pranešimai apie į jūsų sąskaitą gaunamus pinigus). Tai taikoma ir televizijai!
- Pirkite internetu – tai ne tik greičiau, bet ir suteikia galimybę kontroliuoti, kas patenka į jūsų krepšelį. Prieš sumokėdami už pirkinį, iškart pamatote bendrą sumą ir galite iš naujo apsvarstyti prekių pasirinkimą. Taip pat turite galimybę iš karto nepirkti, bet išsaugoti krepšelį ir jį peržiūrėti po kelių dienų. Gali būti, kad poreikiai jau bus pasikeitę!
- Kasdienius reikmenis pirkite urmu – tualetinio popieriaus, šampūno ar muilo jums reikės nuolat. Jei tik turite vietos atsargų laikymui, įsigykite nesenstančius daiktus ir reikmenis pigiau, dideliais kiekiais. Juos visada turėsite po ranka, o taupymas tikrai bus veiksmingas.
- Peržiūrėkite savo įpročius – pavyzdžiui, ar tikrai automobiliu naudojatės tiek, kad verta mokėti už visas su juo susijusias priežiūros išlaidas? Miesto gyventojams dažnai finansiškai naudingiau naudotis viešuoju transportu, o ilgesnių kelionių metu – nuomotis automobilį.
- Planuokite patiekalus ir gaminkite patys – maisto gaminimas ne visada užima daug laiko. Prisiminkite paprastus vaikystėje pamėgtus patiekalus – gal verta ką nors panaudoti savo kasdienybėje? Rinkitės produktus ir gaminkite maistą patys. Taip pagerinsite ne tik savo finansinę būseną, bet ir sveikatą.
- Nesinaudokite paslaugomis per dažnai – pavyzdžiui, kirpykla ar manikiūras. Atidedant paslaugos gavimą bent savaitei, per metus galima sumažinti bendrą apsilankymų skaičių ir atitinkamai išleistus pinigus!
- Jei turite vartojimo paskolą, apsvarstykite, ar ją galima grąžinti anksčiau, taip išvengiant palūkanų.
Kaip sutaupyti?
Kasdienių išlaidų mažinimas yra tik viena darbo pusė. Kita – sutaupytus pinigus atidėti ir kaupti, vengti impulsyvių pirkinių. Taigi kaip taupyti? Yra keletas būdų, jums tikrai kažkuris iš jų tiks.
- Automatinis mokėjimas į taupomąją sąskaitą – susikurkite sąskaitą, kad tam tikra suma kiekvieną mėnesį būtų automatiškai pervedama į jūsų taupomąją sąskaitą.
- Laikykitės 70/30 principo – šis principas reiškia, kad kasdienėms išlaidoms neišleidžiate daugiau kaip 70 proc. savo mėnesinių pajamų. Likę 30 proc. yra suskirstyti į skirtingas santaupų rūšis. Pavyzdžiui, 10 proc. planuojamai kelionei, 10 proc. dideliam pirkiniui, o likę 10 proc. – „finansinei pagalvei“ į kaupiamąją sąskaitą.
- Jei planuojate didesnius pirkinius, pagalvokite, ar vartojimo paskola nėra geresnis pasirinkimas nei santaupų ištuštinimas. Tai gali atrodyti prieštaringai, tačiau visada reikia taupyti, o vartojimo paskola dažnai išduodama palankiomis sąlygomis.
- Jei gaunate priedą prie atlyginimo arba keičiate darbą į geriau apmokamą, pajamų skirtumas automatiškai pervedamas į kaupiamąją sąskaitą.
- Viską, kas namuose yra nereikalinga ar nenaudinga, stenkitės parduoti. Be to, naudokitės nemokamais skelbimų portalais. Pavyzdžiui, įvairiose socialinių tinklų grupėse ar „Facebook Marketplace“. Tokios platformos itin patogios pardavinėjant rūbus, buitinę techniką, įrankius.
- Jei jums atrodo, kad skubesnėms reikmėms įgyvendinti visai praverstų vartojimo kreditas, rekomenduojama prieš tai viską kruopščiai pasverti ir pasižiūrėti. Tai jums padės atlikti vartojimo paskolos skaičiuoklė.

Nuotrauka: Freepik.com
Pradėję taupyti tikrai pastebėsite, kad pasiekus tam tikrą kiekį kaupimas pasidaro lengvesnis ir sklandesnis. Be to, finansinė pagalvė taip pat suteikia ramybę, kad ir nenumatytomis situacijomis turėsite pasirinkimą. Negana to, finansiškai stabilūs žmonės yra daug laimingesni, kadangi jie jau pasirūpino šviesiu rytojumi.
Jei kokiai nors idėjai įgyvendinti norite pasiimti paskolą, lengviausia išeitis yra vartojimo paskola, kurią taip pat galima sudaryti nuotoliniu būdu. Jei jus domina vartojimo paskola „Luminor“ banke, ar tiesiog vartojimo paskola internetu, ir norite sužinoti apie tai daugiau – kreipkitės į paskolų specialistą dėl konsultacijos arba užpildykite paraišką interneto svetainėje.