Kiek reikėtų turėti nuosavų lėšų ir kiek galėčiau pasiskolinti?

Galime finansuoti iki 85 proc. įsigyjamo būsto kainos (vertės). Taigi jums reikia sukaupti pradinį įnašą, kuris siektų bent 15 proc. perkamo būsto kainos (vertės). Būsto paskolos dydis priklausys ne tik nuo įsigyjamo turto kainos (vertės), bet ir nuo jūsų finansinės situacijos bei jau turimų įsipareigojimų.

Kuriam laikotarpiui galėsiu pasiskolinti?

Maksimalus būsto paskolos laikotarpis – 30 metų. Svarbu, kad pasirinktumėte tinkamą būsto paskolos laikotarpį: grąžindamas paskolą per trumpesnį laiką, galite sutaupyti, bet nepamirškite, kad būsto paskolos įmoka turi atitikti jūsų finansinę situaciją ir likusių lėšų turi pakakti kitiems jūsų (šeimos) poreikiams.

Kurias palūkanas pasirinkti?

Galite pasirinkti terminuotai nekintančias arba kintamas palūkanas.

Terminuotai nekintančios palūkanos nustatomos 5 metams. Jas patrauklu pasirinkti, jei norite „apsidrausti“ nuo galimų palūkanų normos svyravimų ir pasirinktą laikotarpį tiksliai žinoti, kokia bus būsto paskolos įmoka kiekvieną mėnesį. Terminuotai nekintančių palūkanų normą nustatome suteikdami būsto paskolą ir jos nekeičiame 5 metus. Būsto paskolos sutartyje aptariame ir sąlygas, kurias taikysime pasibaigus terminuotai nekintančių palūkanų normos laikotarpiui. Jei paskolos laikotarpis yra ilgesnis už laikotarpį, kai palūkanų norma nekinta, suėjus nustatytos palūkanų normos galiojimo terminui, šiai paskolai įsigalios kintama palūkanų norma arba galėsime susitarti dėl naujos terminuotai nekintančių palūkanų normos.

Kintama palūkanų norma yra sudaryta iš dviejų sudedamųjų – kintamosios ir fiksuotos dalies (maržos). Marža turi būti užfiksuota visam sutarties laikotarpiui, kintama dalis priklauso nuo rinkos sąlygų - gali ir didėti, ir mažėti (perskaičiuojama, kas 6 mėnesius). Kintamų palūkanų normai apskaičiuoti naudojame Euro tarpbankinės rinkos palūkanų normą Euribor.

Išsami informacija, kaip apskaičiuojama Euribor 

Kokį paskolos grąžinimo būdą galiu rinktis?

Paskolą galite grąžinti pasirinktu būdu: linijiniu arba anuiteto.

Jei pasirinksite linijinį būdą, mėnesio įmokos bus nevienodos – paskolos mokėjimai per visą laikotarpį bus paskirstyti taip, kad paskolos termino pradžioje įmokos būtų didesnės, o paskui, grąžinant paskolą, palaipsniui mažėtų. Grąžindamas paskolą šiuo būdu, per visą paskolos laikotarpį sumokėsite mažiau palūkanų, nes sparčiau mažės paskolos likutis, nuo kurio ir yra skaičiuojamos palūkanos.

Jei pasirinksite anuiteto būdą, kiekvieną mėnesį mokėsite vienodas paskolos įmokas. Taigi grąžinimo laikotarpio pradžioje jūsų mėnesio įmokos bus mažesnės nei įmokos paskolą grąžinant linijiniu būdu, liks daugiau lėšų kitiems poreikiams.

Kokiomis išskirtinėmis grąžinimo sąlygomis galėsiu naudotis?

Jei pasirinkai kintamas palūkanas, visą paskolą ar jos dalį galėsi grąžinti prieš laiką, nepatirdamas jokių papildomų mokesčių.  
 
Paskolą galėsi pradėti grąžinti tada, kai įsirengsi būstą.
Įsikurk naujuose namuose patogiai – užbaik įrengimo ar remonto darbus – ir tik tada pradėk grąžinti paskolą. Gali atidėti paskolos grąžinimą iki 1 metų.
Atidėjimo laikotarpiu mokėsi tik palūkanas. 

Turėsi galimybę atidėti paskolos grąžinimą 1, 2 ar 3 mėnesiams.
Jausiesi saugiau, nes, iškilus nenumatytiems gyvenimo atvejams, galėsi padaryti 1, 2 ar 3 mėn. paskolos grąžinimo pertrauką. Tai atliksi paprastai ir be jokių papildomų mokesčių. Paskolos „atostogų“ laikotarpiu mokėsi tik palūkanas.

Kaip galėsiu apsaugoti įsigytą turtą?

Aptarsime jūsų poreikius ir palankiomis sąlygomis pasiūlysime net kelis būsto draudimo variantus.

Koks kintamos palūkanų dalies dydis taikomas esamoms paskoloms?