Kiek galėčiau pasiskolinti?

Galime finansuoti iki 60 proc. turimo nekilnojamojo turto vertės. Paskolos dydis priklausys ne tik nuo turto vertės, bet ir nuo jūsų finansinės situacijos bei jau turimų įsipareigojimų.

Kuriam laikotarpiui galėsiu pasiskolinti?

Maksimalus paskolos laikotarpis – 20 metų. Svarbu, kad pasirinktumėte tinkamą paskolos laikotarpį: grąžindamas paskolą per trumpesnį laiką, galite sutaupyti, bet nepamirškite, kad paskolos įmoka turi atitikti finansinę situaciją ir likusių lėšų turi pakakti būtiniesiems jūsų ir šeimos poreikiams.
 

Kurias palūkanas pasirinkti?

Galite pasirinkti terminuotai nekintančias arba kintamas palūkanas.

Terminuotai nekintančios palūkanos nustatomos 5 metams. Jas patrauklu pasirinkti, jei norite „apsidrausti“ nuo galimų palūkanų normos svyravimų ir pasirinktą laikotarpį tiksliai žinoti, kokia bus paskolos įmoka kiekvieną mėnesį. Terminuotai nekintančių palūkanų normą nustatome suteikdami paskolą ir jos nekeičiame visą sutartą laikotarpį. Paskolos sutartyje aptariame ir sąlygas, kurias taikysime pasibaigus terminuotai nekintančių palūkanų normos laikotarpiui. Jei paskolos laikotarpis yra ilgesnis už laikotarpį, kai palūkanų norma nekinta, suėjus nustatytos palūkanų normos galiojimo terminui, šiai paskolai įsigalios kintama palūkanų norma arba galėsime susitarti dėl naujos terminuotai nekintančių palūkanų normos.

Kintama palūkanų norma yra sudaryta iš dviejų sudedamųjų – kintamosios ir fiksuotos dalies (maržos). Marža turi būti užfiksuota visam sutarties laikotarpiui, kintama dalis priklauso nuo rinkos sąlygų - gali ir didėti, ir mažėti (perskaičiuojama, kas 6 mėnesius).

Kokį paskolos grąžinimo būdą galiu rinktis?

Paskolą galite grąžinti pasirinktu būdu: linijiniu arba anuiteto.

Jei pasirinksite linijinį būdą, mėnesio įmokos bus nevienodos – paskolos mokėjimai per visą laikotarpį bus paskirstyti taip, kad paskolos termino pradžioje įmokos būtų didesnės, o paskui, grąžinant paskolą, palaipsniui mažėtų. Grąžindamas paskolą šiuo būdu, per visą paskolos laikotarpį sumokėsite mažiau palūkanų, nes sparčiau mažės paskolos likutis, nuo kurio ir yra skaičiuojamos palūkanos.

Jei pasirinksite anuiteto būdą, kiekvieną mėnesį mokėsite vienodas paskolos įmokas. Taigi grąžinimo laikotarpio pradžioje jūsų mėnesio įmokos bus mažesnės nei įmokos paskolą grąžinant linijiniu būdu, liks daugiau lėšų kitiems poreikiams.

Kaip galėsiu apsaugoti savo turtą?

Aptarsime jūsų poreikius ir palankiomis sąlygomis pasiūlysime net kelis būsto draudimo variantus.

Svarbu: paskolos grąžinimas yra užtikrinamas tavo turto įkeitimu (hipoteka). Įkeitęs turtą ir nevykdydamas kredito sutartimi prisiimtų įsipareigojimų, gali prarasti nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą.