Atraskite, ką veikti Latvijoje. Nuo kavos ant Amatos upės kranto iki glampingo gamtoje, čia geriausi dalykai, kuriuos gali nuveikti Latvijoje.

Nakvynė gamtoje su patogumais DiDilleNakvynė gamtoje su patogumais DiDille (Drusti, Rauna savivaldybė, šalia Draudzesskola ežero)

Kupole yra viskas, ko reikia, kad būtų galima apsistoti ištisus metus. Jame yra kondicionierius, židinys, šildomos grindys duše, patogumai, šaltas ir karštas vanduo, virtuvės zona su virykle, šaldytuvu ir virtuvės įranga, belaidis interneto ryšys. Šalia kupolo įrengtas privatus hidromasažinis SPA kubilas.

en.didille.com

Kavos gėrimo ritualas virš Amatos upės – The Mirror HouseKavos gėrimo ritualas virš Amatos upės – The Mirror House

The Mirror House virš upės – tai naujas nuotykis. Jis skirtas tiems, kurie siekia būti gamtoje ir yra atviri naujiems potyriams bei emocijoms. Jis skirtas kiekvienam, kuris trokšta rasti įkvėpimą, džiaugsmą ir patirti kažką naujo. Tai vieta tiems, kurie nesiekia komforto ir patogumo, o trokšta mėgautis paukščių giesmėmis, upės čiurlenimu ir miško žavesiu. Čia galima atsipūsti nuo kasdienio skubėjimo, miesto „džiunglių“ ir triukšmo. Čia pati gamta suteikia ramybę ir gerą savijautą. Amata yra kairysis Gaujos upės intakas Amatos, Cėsio ir Ligatnės savivaldybėse. Gražiosios Amatos upės krantai sudaryti iš smiltainio ir dolomito. Šniokščiantys upės slenksčiai ir sraunumos sukelia nepamirštamą ir atpalaiduojantį pasigėrėjimą. Kavos gėrimo ritualo metu 50 minučių virš Amatos upės galite mėgautis kava (pagal specialius nurodymus), putojančio vyno taure ir valgomo „akmens“ desertu. Norėdami sudalyvauti šiame rituale, pirmiausia turite atsakyti į klausimus apie Amatos upę ir atspėti kodą.

spogulnamins.lv

Restoranas KestRestoranas Kest
(šefas Maris Jansons) (Valmieras g. 1, Cēsis)

Restoranas Kest (lyvių kalba „štai tas“) buvo planuojamas trejus metus ir, pasak šefo Maris Jansons, gerai, kad tai truko tiek laiko. Jeigu restoranas nebūtų buvęs kuriamas lėtai, jis būtų skubotas ir be sielos. Galiausiai šįmet (2020 m.) restoranas atvėrė duris lankytojams. Pasak šefo, šiais laikais restoranų interjeras nebūna baltas. Dauguma jų yra tamsūs, juodi, sukurti „Instagram“ stiliumi, juose daug augalų ir elementų – amžinas „Pinterest“. Kest yra kitoks: švarus, skandinaviškas, be nereikalingų detalių, išsaugojęs istorinius elementus, iš kurių matosi, kad kadaise patalpose buvo įsikūrusi priešgaisrinis depas. Prisėdus prie staliuko galėsite gardžiuotis viso pasaulio virtuvių patiekalais. Jie rafinuoti, patiekiami draugiškų darbuotojų ir palieka nepamirštamą įspūdį. Kest – tai restoranas tiems, kurie mėgsta klasiką, pateiktą šiek tiek neklasikiniu būdu.

Irklenčių nuotykis – saulėtekis pelkėje (Cena viržynės pėsčiųjų takas)

Irklenčių nuotykis – saulėtekis pelkėje (Cena viržynės pėsčiųjų takas)

Pelkė – tai fantastinė ir paslaptinga karalystė, skleidžianti keistą energiją, ypač ankstyvą rytą, kai saulės spinduliai nušviečia žemus, išsišakojusius medelius ir krūmus, o virš pelkės kyla lengva migla. Atrodo, kad patekote į pasakų karalystę. Jeigu trokštate patirti šį nuotykį, pasiruoškite atsikelti prieš 4 val. ryto, 2 kilometrus tempti 10 kilogramų sveriančią kuprinę, 10 minučių aktyviai pūsti irklentę, po visko ją suvynioti, sudėti į kuprinę, kurią vėl reikės neštis 2 kilometrus, ir grįžti į Rygą apie 8 val. ryto. Įdomu, kas praleista tuščioje prieš tai esančio sakinio vietoje. O joje praleistas nepaaiškinamas žavesys to, kodėl žmonės vėl ir vėl nori nešti tas kuprines ir nustato žadintuvus tokiam ankstyvam rytui.

supadventures.me/sup-piedzivojumi/params/category/137260/item/366542/

Vieta su nuotaika – Zoltners

Vieta su nuotaika – Zoltners (Kroņauce, Tērvete savivaldybė).

Puikus restoranas, kaimo ramybę skleidžiantis viešbutis ir tikra alaus darykla legendinėje Žiemgaloje, Tērvete savivaldybėje. Zoltners – tai vieta, kurioje laiko tėkmė tampa nebesvarbi. Ramybė ir atmosfera, kurią kuria kaimo peizažas ir gerai apgalvota architektūra, padeda pamiršti miesto rūpesčius ir skubėjimą. Puoselėdama gamtą ir rūpindamasi lankytojais, Zoltners komanda atsakingai ir kruopščiai kuria vietą, vadovaudamasi tikromis vertybėmis. Nesvarbu, ar tai patiekalai, bokalas naminio alaus, nakvynė, ar pasivaikščiojimas po apylinkes, kiekvienoje detalėje siekiame tobulumo, kad kiekvienas susitikimas virstų įvykiu.

zoltners.lv/en/story

Nuotykių žaidimas/paieškos Abgunste dvareNuotykių žaidimas/paieškos Abgunste dvare
(Abgunste, Zaļenieki valsčius, Jelgavos savivaldybė)

Šiuo metu viskas Abgunste dvare yra taip, kaip buvo kadaise. Kviečiame jį patyrinėti. Apžiūrinėkite ir fotografuokite, klausykitės pasakojimų – patirkite dvaro atgimimą. Dvaras visada laukia lankytojų, o 100 % pajamų investuojama į dvaro renovaciją.

Abgunste dvaras – tai lobis, kuris buvo paslėptas dešimtmečiais, pasakojimai apie jį yra šimtų metų senumo, o jis pats išsaugojo tūkstančių metų tvirtybę. Dvaro pastatai, pastatyti septyniose šventose vietose, – tai vieta skleistis nuoširdumui ir kūrybiškumui, atgaivinti anksčiau nepatirtus jausmus. Atnaujintas dvaras atrodo ypač magiškai. Vos per 2 metus nuo atnaujinto dvaro atidarymo jame surengti keli meno simpoziumai, priimta tūkstančiai tvirtybę spinduliuojančių lankytojų, įdiegtas interneto ryšys, sutvarkyta kanalizacija, atkurta daugybė istorinių langų, sumontuota didžiausia Baltijos šalyse keramikos krosnis, įrengtos dirbtuvės ir nakvynės vietos menininkams, įrengtas paviljonas šventėms ir jau įvyko kelios ypač fotogeniškos vestuvės.

abgunste.lv

Andrejostas KvartālsAndrejostas Kvartāls (Eksporta g. 1A, Ryga)

Andrejostas Kvartāls tikslas ir vizija – būti paprastu, suprantamu, nesudėtingu, tačiau skoningu, moderniu, kokybišku ir kūrybingu. Netikėtumų kupini renginiai, bet be jokios pompastikos, kokybiška muzika ir menininkai, kūrybiški ir talentingi žmonės, kiekvienam prieinamas gardus maistas ir gėrimai.

AndrejostasKvartals, Facebook puslapis
aok.lv

Peldmāja Pāvilosta miestelyjePeldmāja Pāvilosta miestelyje
(Ostmalas g. 12, Pāvilosta)

Peldmāja – tai gyvenimas ant vandens Pāvilosta miestelyje. Tai vasaros, saulės ir jūros pasakojimas. Tai pasakojimas apie rytmečius, kai kavos aromatas susimaišo su salstelėjusiu Saka upės kvapu ir sūriu jūros dvelksmu, taip pat apie žvejybą beveik iš jūsų lovos. Tai pasakojimas apie greitai praplaukiančius laivus, jachtas ir žvejybinius laivelius. Tai pasakojimas apie pasivaikščiojimus po pajūrio mišką ir maudynes jūroje. Tai pasakojimas apie poilsį ant švaraus Kurzeme paplūdimio smėlio. Tai pasakojimas apie gyvenimą, kurį gyvena Pāvilosta miestelis, aiškiai matomas iš Peldmāja. Tai pasakojimas apie saulėlydžių stebėjimą iš terasos. Trumpai, tai pasakojimas apie gerai praleistą laiką, mėgaujantis skoniais, kvapais ir pojūčiais, būdingais trumpai, tačiau nuostabiai Latvijos vasarai.

peldmaja.lv

Namelis medyje ir ant kalvos Glamping TērveteNamelis medyje ir ant kalvos Glamping Tērvete
(Vidiņi, Tērvete savivaldybė)

Gražūs ir jaukūs namukai ant ežero kranto, pušyne; juose galite pasislėpti nuo miesto bruzdesio ir pailsėti nuo kasdienio skubėjimo. Glamping Tērvete savininkai – jauna versli šeima. Iš pradžių namelis medyje buvo statomas jiems patiems, tačiau statant gimė idėja pasiūlyti jame apsistoti ir kitiems. Pirmieji svečiai namelyje apsistojo 2019 m. vasarą, kai buvo įkurta bendrovė SIA Glamping Tērvete. 2020 m. sezonui duris atvėrė naujas namelis ant kalvos.

glampingtervete.lv

Kalnmuiža pilis su unikaliu ekologišku restoranuKalnmuiža pilis su unikaliu ekologišku restoranu (Kandavas savivaldybė)

Kalnmuiža pilis – vaizdingasis Kandava savivaldybės perlas – į privačių rūpestingų savininkų rankas pateko 2006 m. Norėdami pasidalyti šia nuostabia vieta su kitais, savininkai įkūrė viešbutį ir restoraną.

Kalnmuiža restoranas demonstruoja pagarbą Abava slėnio krašto teikiamiems turtams ir darbštiems vietos ūkininkams. Tai pasakojimas apie įgūdžius suderinti tradiciją ir šiuolaikiškumą, paprastumą, autentiką ir rafinuotumą, natūralumą ir per daugybę metų nugludintą meistrystę. Tai pasakojimas apie beribę meilę maistui ir jo pateikimo menui, kurio ilgai neužmiršite. Kalnmuiža restorano meniu gali didžiuotis dvaro soduose auginamomis žolelėmis, vaisiais ir daržovėmis, žvėriena ir grybais iš Kurzeme miškų, mėsa, vėžiais, upėtakiais ir ožkų sūriu iš vietos ūkių, taip pat restorano virtuvės krosnyse kepama duona.

kalnmuizaspils.lv

Ulmale skardisUlmale skardis (Ulmale, Pāvilosta savivaldybė)

Strante – Ulmale skardis sužavi laukine žmogaus nepaliesta gamta ir nuostabiais saulėlydžiais. Šis skardis – tai saugojamas gamtos objektas, kurio pradžia yra už kelių kilometrų į šiaurę nuo Pāvilosta miestelio. Kurzeme skardis driekiasi keletą dešimčių kilometrų, o aukštis kai kur siekia 16 metrų, tačiau įspūdingiausios ir neįprasčiausios skardžio formos aptinkamos Strante – Ulmale ruože.

Kitaip nei Jūrkalne skardis su įrengtais laiptais ir apžvalgos aikštelėmis, Ulmale skardis beveik nepaliestas civilizacijos. Tai meditacinė vieta, kurioje galite gėrėtis gamtos didybe skardyje su urvinių kregždžių urvais ir po kojomis gulinčiais akmenimis.

Modernus restoranas ir grilio baras ant Ozolnieki ežero kranto – Masti Grill&Chill bei vandenlenčių parkas 5 Masti

Modernus restoranas ir grilio baras ant Ozolnieki ežero kranto – Masti Grill&Chill bei šalia esantis vandenlenčių parkas 5 Masti (Ozolnieki, Ozolnieki savivaldybė)

Restoranas ir grilio baras Masti Grill&Chill – tai modernus restoranas, atspindintis Vakarų Europos tendencijas; 2017 m. jį įkūrė Štubji šeima. Tai vienintelė vieta prie Jelgavos, siūlanti atviro tipo virtuvę, kur specialioje anglimis kūrenamoje kepsninėje gaminami gardūs patiekalai – kepsninėje ruošta mėsa, žuvis, picos. Čia taip pat galite pasimėgauti gardžia kava, gaivinančiais glotnučiais ir pasilepinti desertu.

Ozolnieki ežero pakrantė yra ypatingo žavesio ir atmosferos vieta, kurioje galite pailsėti su šeima ir vaikais, su draugais ar romantiškai praleisti laiką su mylimuoju (-ąja). Iš restorano terasos atsiveria horizonto ir ežero paviršiaus panorama. Tai vieta, kurioje galite neskubėdami papietauti ar romantiškai pavakarieniauti, taip pat surengti seminarą ar konferenciją, ar net vakarėlį. Interjere panaudoti žinomų Latvijos menininkų kūriniai, kuriuos galima įsigyti.

Be to, galite stebėti laisvės, džiaugsmo ir jaudulio kupiną netoliese įsikūrusio vandenlenčių parko aplinką, kur kartais galima pamatyti kvapą gniaužiančių triukų arba pasimėgauti įvairiomis visai šeimai skirtomis pramogomis.

Nakvynė gamtoje su patogumais – Uz salasNakvynė gamtoje su patogumais – Uz salas
(Dagda ežero sala, Latgale regionas)

Puikiai įrengta nakvynės gamtoje su patogumais vieta Dagda ežero saloje, Latgale regione. Ši žavinga stovyklavietė sujungia žavesio ir stovyklavimo sąvokas. Stovyklavimas kuo arčiau gamtos, papildant jį viešbučio kambarių teikiamais patogumais su patogiomis lovomis, šiltomis antklodėmis ir karštu dušu. Apsistoję vienoje iš šešių palapinių, įrengtų su visais patogumais, salos svečiai gali laisvai mėgautis neribotomis kokybiško laisvalaikio gamtoje galimybėmis.

uzsalas.com

Mokomasis gamtos takas „Viesatas upesloki“Mokomasis gamtos takas „Viesatas upesloki“ (netoli Kraujas, Irlava valsčius, Tukums savivaldybė)

Vaizdingi Viesata upės krantai siūlo pasivaikščioti mokomuoju gamtos taku Viesatas upesloki ir surengti pikniką gamtoje. Tako ilgis viena kryptimi – 5,1 km; yra 3 skirtingi maršruto variantai. Galima užsisakyti gido paslaugas, tačiau takas yra sužymėtas ir juo galima pasivaikščioti ir be gido. Norint pasivaikščioti pro visus upės vingius prireiks 3–4 valandų.

Smiltenės Stounhendžas

Smiltenėje yra vieta, kur ant kalvos yra senų uolų nuolaužų, o saulei leidžiantis ji tampa labai panaši į senovinę Anglijos Stounhendžo akmeninę struktūrą.