Telliskivi kūrybinis miestas ir nakvynė viešbutyje Hektor Container HotelTelliskivi kūrybinis miestas (Telliskivi Maja OÜ, Telliskivi 60A, Talinas) ir nakvynė viešbutyje Hektor Container Hotel (Telliskivi tänav 62/1, Põhja-Tallinna linnaosa, Talinas)

Telliskivi kūrybinis miestas – tai stilingas Talino miesto rajonas, kur kiekviename žingsnyje galite gėrėtis grafičiais. Čia vyksta įvairūs renginiai (renginių kalendorių rasite interneto svetainėje), yra įvairių kavinių, teikiančių patrauklius pietų pasiūlymus, taip pat stilingų indie stiliaus parduotuvėlių.

telliskivi.cc/en

Hektor Container Hotel yra vienintelis viešbutis Telliskivi rajone – vienoje iš patraukliausių Talino vietų. Hektor Container Hotel juntama vietos atmosfera: viešbutis įsikūręs caro laikų lokomotyvų remonto depe, o kambariai įrengti renovuotuose jūriniuose konteineriuose. Šiuo nestandartiniu sprendimu viešbučio kūrėjai sukūrė aplinkai draugišką, patrauklaus dizaino viešbutį, siūlantį svečiams naują nepamirštamą patirtį ir pridedantį vertės nuolat besikeičiančiam Telliskivi rajonui.

hektorstay.com/container/en/

Noblessner rajonas ir vakarienė restorane 180degreesNoblessner rajonas ir vakarienė restorane 180degrees
(Staapli 4, Port Noblessner, Talinas)

Talino miesto Noblessner rajonas įsikūręs prie jūros. Tai vieta su istoriniais pramoniniais pastatais (pramoninė architektūra), promenada, įvairiais restoranais, kavinėmis ir parduotuvėmis. Čia taip pat vyksta įvairūs renginiai.

Vakarienei galima pasirinkti puikų restoraną 180degrees, kuriame dirba šefas Matthias Diether ir jo komanda. Restoranas įvertintas „Michelin“ žvaigždutėmis.

noblessner.ee/en
180degrees.ee/restaurant

Bekelės safaris po Aida karjerąBekelės safaris po Aida karjerą
(Aida karjeras Ida-Virumaa/Kanali, Aidu kula, Luganuse vald, Ida-Virumaa)

Pasivažinėjimas visureigiais po Aida karjerą.Visureigiais aplankysite keletą įdomių vietų, pamatysite karjerą gražiausiu kampu, kirsite upę ir galėsite daug ką nuveikti bei pamatyti. Transporto priemonę gali vairuoti gidas arba, jei pageidausite, jūs patys.

Rummu nuotykių centrasRummu nuotykių centras
(Rummu karjeras, sireli tanäv 11, Rummu)

Tikrai verta pamatyti Rummu karjerą su krištolo skaidrumo vandeniu. Ne tik dėl to, kad ši vieta puikiai tinka vandens sporto mėgėjams (čia galima plaukioti, irtis irklente ar nardyti), bet ir dėl siurrealistinio vaizdo į Rummu kalėjimą, kuris buvo uždarytas 2012 m.

rummu.eu

Hiiumaa nuotykių centras TuuletornHiiumaa nuotykių centras Tuuletorn
(Mäe 4, Käina, Hiiu maakond)

Nuotykių centras Tuuletorn siūlo daug įvairių įdomių veiklų tiek suaugusiems, tiek vaikams. Visus metus centre siūloma galimybė pažinti Hiiumaa salą per animaciją, žaidimus ir parodas. Centre vienas aukštas skirtas vaikams. Nuotykių centre adrenalino ieškotojai gali palaipioti aukščiausia Baltijos šalyse (20 m) laipiojimo siena uždarose patalpose.

Tahkuna švyturysTahkuna švyturys
(Viktori, Tahkuna küla, Hiiumaa vald, Hiiu maakond)
Šiauriausias Hiiumaa salos taškas. Aukščiausias Estijos pakrantės švyturys ( 42,7 m virš jūros lygio) ir paminklas kelto „Estonia“ aukoms.

industrialheritage.travel/objects/tahkuna-lighthouse/14

tahkunatuletorn.ee

Kihnu sala


Kihnu – senovės jūreivių ir žvejų sala – yra septinta pagal dydį Estijos sala. Tradicinė Kihnu kultūra – drabužiai, kalba, muzika ir amatai – įtraukta į UNESCO žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevrų sąrašą.

Kihnu salą su maždaug 700 gyventojų valdo bendruomenė, puoselėjanti senovės papročius, Kihnu kalbą ir dainas. Šokiai ir muzikavimas yra neatsiejama vietos gyventojų gyvenimo dalis. Puiki galimybė pažinti Kihnu – tai vykti maršrutu Kihnu Reesuratas, vedančiu per visus keturis salos kaimelius. Šis 23 km ilgio maršrutas kviečia patyrinėti svarbiausias salos vietas. Maršrutą galite įveikti automobiliu arba pėsčiomis ir net dviračiu, kurį galite išsinuomoti saloje. Kihnu saloje nėra visus metus veikiančių kavinių, tačiau čia rasite keletą namuose atidarytų kavinių, kurios dirba ir rudenį, ir žiemą (rekomenduojama iš anksto pranešti šeimininkams apie savo atvykimą).

Ohessaare vėjo malūnas

Ohessaare vėjo malūnas (Kalmuste, Ohessaare küla, Saaremaa vald, Saare maakond)

Galimybė apsistoti vietoje, kuri suteiks nepamirštamus potyrius ir leis patirti senovės tradicijas bei gyvenimo būdą. Vėjo malūnas – romantiškasis Saaremaa salos simbolis – yra Serve pusiasalyje, netoli Ohessaare pakrantės uolų. Tai vieta, kurioje didžiulės bangos nepertraukiamai dūžta į krantą, o saulė šviečia 2200 valandų per metus. Pasinaudokite proga praleisti naktį šioje unikalioje ir įdomioje vietoje. Čia patirtos emocijos ilgam išliks jūsų atmintyje. Savo pusryčių krepšelyje rasite viską, ko reikia, kad džiugiai prabustumėte ir energingai pradėtumėte dieną: gardžios duonos, kavos ir šviežiai spaustų sulčių.

saaremaatuulik.ee

Soomaa nacionalinis parkasSoomaa nacionalinis parkas
(Metsa 2, Kõpu)

Estų kalba „soomaa“ reiškia pelkėtą kraštą. Pasivaikščiokite takeliais, užlipkite į apžvalgos bokšto viršų ir grožėkitės nepaliesta Estijos gamta. Taip pat organizuojamos įvairios ekskursijos, pavyzdžiui, naktinis safaris ir plaukimas baidarėmis.

* Rekomenduojama gido vadovaujamas ir nuotykių ekskursijas rezervuoti iš anksto.

soomaa.com

Kännu alpakų ūkisKännu alpakų ūkis
(Laane talu, Niidu küla, Tori vald, Pärnu maakond)

Tai didžiausias alpakų ūkis Estijoje, kuris patiks tiek suaugusiems, tiek mažiesiems lankytojams. Jeigu vykstate iš Pernu į Taliną, jis kaip tik pakeliui, todėl būtinai užsukite. Ūkyje pamatysite alpakas iš Peru, kurias galėsite paglostyti ir pašerti. Be alpakų, ūkyje dar yra ožkų, angoros triušių ir kitų gyvūnų.

alpakafarm.ee

Restoranas NOARestoranas NOA
(Ranna tee 3, Talinas)

2020 m. jis pripažintas geriausiu Estijos restoranu pagal The White Guide Baltic ir priskirtas tarptautiniam meistrų lygiui. Restoranas ypatingas ne tik dėl aukštos kokybės patiekalų, bet ir dėl savo vietos bei interjero.

* Rekomenduojama staliukus rezervuoti iš anksto.

nch.ee

Pietūs Kolkja žuvies ir svogūnų restorane ir nakvynė Alatskivi pilyjePietūs Kolkja žuvies ir svogūnų restorane (šalia Peipus ežero) ir nakvynė Alatskivi pilyje (Lossi 10, Alatskivi)

Aplankykite nuostabų Peipus ežerą, papietaukite Kolkja žuvies ir svogūnų restorane ir užsukite į gražiąją Alatskivi pilį. Kolkja žuvies ir svogūnų restoranas (est. Kolkja Kala-sibula restoran) siūlo gardžių iš netoliese esančio Peipus ežero sugautos žuvies pagamintų patiekalų meniu. Alatskivi pilyje siūlomos ne tik edukacinės gido vadovaujamos ekskursijos, bet ir viešbučio paslaugos.

* Rekomenduojama staliukus rezervuoti iš anksto.

alatskiviloss.ee

Setomaa – Obinitsa Setu muziejus ir pietūs Taarka Tarõ KöögikõnõSetomaa – Obinitsa Setu muziejus
(Obinitsa küla, Setomaa vald, Võru maakond) ir pietūs Taarka Tarõ Köögikõnõ
Obinitsa Seto muziejus-ūkis siūlo pažvelgti į Seto regiono istoriją ir kultūrą, išklausyti pasakojimą apie šeimos gyvenimą, papročius ir įpročius Obinitsa Seto regione. Jaukus muziejaus kambarys įrengtas panaudojant daiktus, surinktus iš aplinkinių kaimelių, ypač Seto amatininkių.

setomuuseum.ee/obinitsa-muuseumimaja

Taarka Tarõ Köögikõnõ įsikūręs tradiciniame Seto ūkininko gyvenamajame name ir siūlo ne tik tradicinius Seto patiekalus, bet ir kitų finougrų tautų patiekalus.

Värska Resort terapijos centrasVärska Resort terapijos centras
(Väike-Rõsna küla, Setomaa vald, Võru maakond)

Jeigu lankotės pietrytinėje Estijos dalyje, Setomaa, nakčiai galite apsistoti Värska Resort terapijos centre. Ši vieta žinoma dėl gėlo vandens purvo vonių ir Värska mineralinio vandens. Purvas renkamas iš vietinio ežero ir pasaulyje laikomas unikaliu dėl savo terapinių savybių. Jo sudėtyje yra vandenilio sulfido ir jis dešimt kartų vertingesnis už gydomąjį jūros purvą. Purvą taip pat sudaro labai sūrus Värska mineralinis vanduo, žinomas jau 570 metų – šiam junginiui pasaulyje neprilygsta niekas. Čia siūlomos ne tik gydomosios procedūros, bet ir vandens pramogų parko pramogos vaikams.

spavarska.ee/

Pädaste dvarasPädaste dvaras
(Padaste, Muhu) įsikūręs Baltijos jūros Muhu saloje, vos 2 valandų atstumu nuo Talino. Svečių laukia jaukūs kambariai, aukšto lygio aptarnavimas, SPA centras, puikūs patiekalai dvaro restorane ir neįtikėtinai nuostabus peizažas.

slh.com/hotels/padaste-manor/