Tai – šiuolaikiškas, saugus ir patogus asmens atpažinimo būdas. Jis, kai tvarkysi finansus internetu, pakeis prisijungimo kodų korteles ar slaptažodžių generatorių. Kad prisijungtum prie interneto banko, tau pakaks turėti tik mobilųjį telefoną.

Ko prireiks prisijungiant mobiliuoju el. parašu?

Kaip prisijungti?

  1. Naršyklės langelyje įrašyk DNB interneto banko adresą https://ib.dnb.lt arba junkis per puslapį dnb.lt, spustelėdamas šio puslapio dešiniajame viršutiniame kampe esančią nuorodą.
  2. Pasirink prisijungimo būdą – „Mobilusis parašas“.
  3. Įrašyk savo prisijungimo kodą iš interneto banko sutarties priedo ir spausk „Prisijungti“.
  4. Atsivėrusiame lange matysi, kad į tavo mobilųjį telefoną yra išsiųstas prisijungimo pranešimas ir nurodytas kontrolinis kodas.
  5. Patikrink, ar sutampa ekrane ir mobiliajame telefone pateikti kontroliniai kodai. Jei sutampa, mobiliajame telefone, pasirodžius užrašui Autentifikacija – įveskite sPIN, įrašyk sPIN – keturių skaitmenų mobiliojo elektroninio parašo apsaugos kodą. Jį gausi, telekomunikacijų bendrovėje įsigijęs mobilųjį el. parašą. Jei kontrolinis kodas kompiuterio ekrane ir mobiliajame telefone nesutampa – registruokis iš naujo.
Saugumo patarimas

Prieš jungdamasis prie interneto banko, įsitikink, kad puslapis ir ryšio kanalas, su kuriais dirbi, yra apsaugoti.
Paprasčiausi būdai tai padaryti:

  • visų pirma, patikrink interneto banko sistemos adresą (ib.dnb.lt) – jo pradžia turi būti „https“, o ne „http“.
  • patikrink, ar naršyklė turi spynelės piktogramą (paprastai ji būna apačioje, dešinėje pusėje, arba adreso lauko dešinėje pusėje).
  • stebėk, ar naršyklė nerodo įspėjimų dėl saugumo.
Jei abejoji dėl puslapio saugumo, iš karto baik darbą ir susisiek su mumis tel. 1608 (jei skambinsi iš užsienio: + 370 5  239 3444) arba el. paštu info@dnb.lt.