Naujasis III pakopos pensijų fondas Luminor tvari ateitis Index

Naujasis III pakopos pensijų fondas Luminor tvari ateitis Index

Luminor yra pirmasis Lietuvoje siūlantis III pakopos pensijų fondą, kuris seka rinkos indeksus besilaikančius aukšto lygio ESG standartų*

Pensijų fondas „Luminor tvari ateitis index“

Luminor naujasis į tvarumą orientuotas III pakopos pensijų fondas investuoja į indekso fondus, investuojančius tik į kompanijas, kurios atsakingai žiūri į tvarios ateities principus. Tam, kad po 10, 20 ar 30 metų jūs, o kartu ir visas pasaulis, gyventų kiek geriau. Ateitis yra mūsų atsakomybė. Būk pokyčių dalimi pasirinkdamas „Luminor tvari ateitis index“ III pakopos pensijų fondą.

Mes, kaip visuomenė, esame atsakingi už planetą, kurioje gyvename. Visuomenė turi imtis daugiau iniciatyvos tvariai mąstydami ir elgdamiesi. Net ir maži dalykai tvarumo link yra svarbūs: atliekų rūšiavimas, daugkartinių maišelių naudojimas bei investicijoms pasirinkti kompanijas, kurios atsakingai žiūri į ateities gerovę mums visiems.

Jūs asmeniškai galite tapti šio pokyčio dalimi. Net ir maži pasirinkimai gali turėti didelį poveikį planetai ir visuomenei judant sveikesnės ir tvaresnės ateities link.

Ženkite pirmuosius žingsnius tvarios ateities link su Luminor:

Neinvestuosime į kompanijas, kurios yra siejamos su: ginklais, GMO, atominės energijos gamyba ir pan.** 

Pensijų fondas seks tik rinkos indeksus, besilaikančius aukščiausių ESG standartų*

Mažiausi valdymo mokesčiai rinkoje – 0,40%

Pensijų fondas tinkamas klientams, kuriems iki pensinio amžiaus yra likę daugiau nei 15 metų, kadangi iki 100% kapitalo yra investuojama akcijų rinkoje

Kodėl verta rinktis „Luminor tvari ateitis index“ pensijų fondą?

Pradėk kaupti III pakopos pensijų fonde
Luminor tvari ateitis index​ 

- Rekomenduojama 18 – 44 metų investuotojams
- Potencialiai aukštesnė grąža su galimais reikšmingais kapitalo svyravimais
- Pasyvios investicijos į indeksų fondus***
- iki 100% kapitalo yra investuojama į akcijas
 

Naudingos nuorodos

Luminor III pakopos pensijų fondai
Konsultacija dėl pensijų kaupimo
Pensijų skaičiuoklė
Kainynas
Kaupimo papildomai pensijai pavyzdžiai
Darbdavio įmoka tavo papildomai pensijai
Rinkis pensijų fondą
III pakopos pensijų fondų apžvalgos

Svarbu!
Kaupdamas pensijų fonduose, patiri investavimo riziką, o tai reiškia, kad investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, gali atgauti mažiau negu investavai. Jei į finansines priemones investuojama užsienio valiuta, valiutos keitimo kurso pokyčiai gali turėti įtakos investicijų grąžai. Artėjant pensiniam amžiui vertėtų rinktis konservatyvesnius pensijų fondus. Luminor investicijų valdymas investicijų grąžos, pensijų fondų pelningumo ar išmokamų anuiteto dydžių negarantuoja. Pensijų fondų praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdamas sprendimą kaupti papildomą pensiją Luminor pensijų fonduose susipažink su pensijų fondų taisyklėmis, taikomais atskaitymais, investavimo strategija ir rizikos veiksniais. Pensijų fondus valdo UAB “Luminor investicijų valdymas”, įm. k. 226299280.
* Pensijų fondas investuoja turtą tik į akcijų indeksus sekančius fondus, kurie investicijoms renkasi įmones, kurios turi aukštesnį nei vidutinį ESG (Environmental, Social and Governance) reitingo įvertinimą, neįtraukiant įmonių, turinčių sąsajų su veiklomis, asocijuojamomis su neigiamu poveikiu aplinkai ar visuomenei. Taip pat, investicijos į iškastinio kuro sektorių ir įmones įsitraukusias į prieštaringas veiklas yra neįtraukiamos visai arba reikšmingai sumažinta jų dalis. Pritaikant išskyrimo kriterijus ir investuojant tik į įmones, turinčias aukštus ESG reitingus, pensijų fondo investicijos sudaro tik 25% geriausių visoje rinkoje atsižvelgiant į ESG rezultatą. ESG reitingai yra sukurti pamatuoti kompanijos atsparumą ilgalaikėms pramoninėms ESG rizikoms. Taisyklėmis paremta metodologija yra naudojama identifikuoti pramonės lyderius ir atsiliekančius pagal jų ESG rizikų poveikį bei kaip jie gali suvaldyti šias rizikas palyginti su konkurentais (šaltinis: msci.com). 
** Tabakas, alkoholis, pornografija, azartiniai žaidimai, anglių pramonė ir gavyba, naftos ir dujų gavyba, iškastinis kuras.
*** MSCI indeksų krepšelis:
- 75 % pasaulio akcijų (MSCI World SRI Filtered ex Fossil Fuels Index); 
- 25 % besivystančių rinkų (MSCI Emerging Markets SRI Filtered ex Fossil Fuels Index).