Sužinok, kokia pensija jūsų laukia ir ką gali padaryti, kad ji būtų dar didesnė. Čia padėsime tau apskaičiuoti, kiek papildomai reikėtų taupyti, kad gautum pageidaujamą pensiją. Užpildžius žemiau esančią anketą apie tavo esamą finansinę padėtį ir taupymo įpročius, pateiksime išsamesnę situacijos analizę.

Pagrindinė informacija apie tave

Laukelis "Gimimo data" yra privalomas.

Laukelis "Lytis" yra privalomas.

Laukelis "Oficialiai dirbi nuo" yra privalomas.

Eur

Laukelis "Tavo pajamos per mėnesį, įskaitant mokesčius" yra privalomas.

%

Expected pension must be a positive integer.

Tai sudaro  EUR arba % dabartinio atlyginimo.

Skaičiuoklės rezultatai

Skaičiuoklė pateikia tik apytikslius būsimos pensijos dydžius, naudojant prielaidas ir Jūsų skaičiuoklėje įvedamą informaciją, o gauti rezultatai yra orientaciniai.

Rekomenduojame susipažinti su visomis šios skaičiuoklės prielaidomis, taip pat su žemiau pateikta papildoma informacija.

Prielaidos. Prognozuojama „Sodros“ pensijos ir II pakopos pensijų fonde sukaupta (pagal pasirinktą kaupimo scenarijų) suma apskaičiuojama remiantis oficialia Pensijų reformos skaičiuokle, su kurios išsamiomis prielaidomis galima susipažinti čia. Metinis III pensijų pakopos fondo pajamingumas gali būti keičiamas pasirinkus norimą kaupimo strategiją (2,5 proc.; 4,5 proc. arba 6,5 proc.), o tikėtinas pensijos dydis apskaičiuotas bendras išmokas diskontuojant infliacijos dydžiu (2 proc.) ir rodomas „dabartiniais pinigais“. Viso sukaupto turto išmokos yra apskaičiuotos remiantis draudimo bendrovės „ERGO Life Insurance SE“ pateikta skaičiuokle, o tikėtinas pensijos dydis gali būti ir mažesnis, ir didesnis.
Taikomi faktiniai II pakopos pensijų fondų atskaitymai pateikti čia.
Taikomi faktiniai III pakopos pensijų fondų atskaitymai – čia.

Skaičiuojant remiamasi dabartiniais įstatymais ir daroma prielaida, kad jie nesikeis, o Jūsų apmokestinamos pajamos augs kartu su infliacija (2 proc. per metus). Ateities finansų rinkų augimo tempus bei pasikeitimus įstatyminėje bazėje sunku prognozuoti, todėl šie skaičiai turėtų būti naudojami kaip gairės planuojant ir jie nėra garantuojami.

Nuo įmokų į III pakopos pensijų fondus per kalendorinius metus susigrąžinama iki 15 % sumokėto asmens pajamų mokesčio, kuris nėra nurodomas skaičiuoklės rezultatuose ir yra papildomai gautos/susigrąžintos kaupiančiojo lėšos. Tačiau ši suma, norint pilnai pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata, įskaitant įmokas pagal gyvybės draudimo sutartis, būsto paskolos palūkanas ir pan., neturi viršyti 25 proc. mokestinių pajamų. Nuo 2017 sausio 1 d. šis dydis papildomai apribotas Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimu iki 2000 EUR per metus įskaitant ir įmokas pagal gyvybės draudimo sutartis.

Su kitomis prielaidomis ir papildoma informacija galite susipažinti čia

Pradėk kaupti papildomai pensijau jau dabar