Verta žinoti

Kaip pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata?

Nuo įmokų į III pakopos pensijų fondus (kaip ir nuo įmokų pagal gyvybės draudimo sutartis) per metus gali susigrąžinti iki 15 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Įmokų suma negali viršyti 2 000 Eur per metus.
Jei nori maksimaliai pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata, susigrąžintina suma neturi viršyti 25 proc. mokestinių metinių pajamų, įskaitant ir įmokas pagal gyvybės draudimo sutartis, būsto paskolos palūkanas ir pan. 

Kaip pasirinkti pensijų fondą?

Galėsi rinktis iš trijų III pakopos pensijų fondų.

  • Luminor pensija 1 plius skirtas siekiantiems didesnio lėšų saugumo ir labiausiai tinka tiems, kam iki pensijos liko 7 metai ar mažiau. 
  • Luminor pensija 2 plius – subalansuoto augimo ir rizikos fondas.
  • Luminor pensija 3 plius su aukštesne prognozuojama grąža, nes 100 proc. lėšų investuojama į akcijas. Tačiau ir investavimo rizika didesnė nei kituose fonduose.

Ką svarbu žinoti prieš investuojant?

Kaupdamas pensijų fonduose, patiri investavimo riziką, o tai reiškia, kad investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, gali atgauti mažiau negu investavai. Jei į finansines priemones investuojama užsienio valiuta, valiutos keitimo kurso pokyčiai gali turėti įtakos investicijų grąžai.

Luminor investicijų valdymas investicijų grąžos, pensijų fondų pelningumo ar išmokamų anuiteto dydžių negarantuoja. Pensijų fondų praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Prieš priimdamas sprendimą kaupti papildomą pensiją Luminor pensijų fonduose susipažinki su pensijų fondų taisyklėmis, taikomais atskaitymais, investavimo strategija ir rizikos veiksniais.